NATO KUPUJE RAKETE ZA PATRIOT: Cilj 1.000 projektila za PVO zemalja Alijanse
AGENCIJA NATO-a za održavanje i nabavku pomoći će zemljama alijanse, uključujući Nemačku, Holandiju, Rumuniju i Španiju, da zajedno nabave 1.000 projektila za američke sisteme protivvazdušne odbrane Patriot putem zajedničkog ugovora, saopštila je agencija NATO.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
-Ovaj ugovor sa agencijom NATO za održavanje i nabavku pružiće značajne koristi zemljama koje koriste sistem protivvazdušne odbrane Patriot, saopštila je agencija.
Kako se navodi, zajednička nabavka ne samo da obezbeđuje uštede u troškovima, već i podržava povećanje proizvodnje raketa GEM-T sa poboljšanim navođenjem u Evropi.
sputnikportal.rs
ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo
CNN TVRDI: SAD tajno produžile ugovor s Katarom o korišćenju vazduhoplovne baze Al Udejd
03. 01. 2024. u 18:07
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)