PRIZNANJE IZ SAD: Naša intervencija u sukobu u Ukrajini pokazala se kao katastrofa
UMEŠANOST Amerike u sukob u Ukrajini dovela je do „katastrofalnih” posledica: napredovanje ukrajinskih trupa je zaustavljeno, one trpe ogromne gubitke, a u međuvremenu Rusija se sve više približava Kini zbog akcija SAD, kaže republikanski kandidat za predsednika SAD Vivek Ramasvami u intervjuu za Si-En-En.
Foto Tanjug/AP
Konflikt će, prema Ramasvamiju, na kraju biti rešen pregovorima sa Moskvom i zato Amerika treba da sklopi posao sa njom sada kako bi izbegla besmislenu štetu i sprečila Kremlj da formira vojni savez sa Kinom.
- Ne verujem Putinu, ali sam uveren da će on delovati na osnovu sopstvenih interesa, kao što može biti uveren da ćemo i mi učiniti isto. Ovde se radi o tome da se naša intervencija u sukobu u Ukrajini pokazala kao katastrofa - kazao je Ramasvami.
Dodao je i da mnogi zvaničnici u Sjedinjenim Državama počinju polako da priznaju da je sporazum potreban.
Preporučujemo
LAVROV JASAN: Ostajemo otvoreni za dijalog sa Zapadom, pod uslovom da...
06. 11. 2023. u 12:00
BRITANSKI PUKOVNIK: Kijev izgubio sve šanse da pobedi, predstoji ruska ofanziva (VIDEO)
05. 11. 2023. u 22:27
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)