UKRAJINA NA GRANICU POSLALA 120.000 VOJNIKA: Lider Donjecke Narodne Republike upozorava, Kijev se sprema za ofanzivu
NARODNA milicija samoproglašene Donjecke Narodne Republike tvrdi da se Oružane snage Ukrajine pripremaju za ofanzivu na Donbas, na istoku zemlje.
Foto: Nacgvardія Ukraїni
Predstavnik milicije izjavio je da, kako je naveo, akti ukrajinske agresije protiv Donjecke i Luganske Narodne Republike neće ostati bez odgovora, prenosi RIA Novosti.
Lider samoproglašene Donjecke Narodne Republike Denis Pušilin izjavio je ranije da su Oružane snage Ukrajine koncentrisale oko 120.000 vojnika u blizini linije razdvajanja.
Konflikt na istoku Ukrajine traje više od sedam i po godina, a za to vreme, prema podacima UN, stradalo je više od 13.000 ljudi.
Zbog tenzija oko Ukrajine odnosi Zapada i Ukrajine pali su na najniži nivo od Hladnog rata. SAD i zapadni saveznici optužuju Rusiju da priprema invaziju na Ukrajinu, dok Moskva to negira i traži garancije da se NATO neće širiti dalje na istok.
BONUS VIDEO:
DOSIJE: Rat Jermenije i Azerbejdžana - vizuelna rekonstrukcija događaja
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (1)