ZAHAROVA: Zapad koristi Ukrajinu kao polje za eksperimente
ZAPAD koristi Kijev kao sredstvo za ostvarivanje svojih interesa u regionu i kao polje za eksperimente, izjavila je portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Foto AP
- Ukrajinu Zapad doživljava kao sredstvo uticaja, sprovođenja svojih interesa u regionu, destabilizacije situacije, uticaja na neke procese i beskrajne optužbe protiv nas - istakla je ona.
Zaharova je u intervjuu za „Izvestija“ navela da „postoji potreba za povodom, potreba da se održava ovaj plamen sankcija, stalno nešto podmetati“.
- Nema činjenica koje dokazuju našu agresiju i nekakvo kršenje međunarodnog prava, nepartnerske odnose. Uzeli su nesrećnu Ukrajinu kao platformu za eksperimente, nesrećni ukrajinski narod – multinacionalan, inače - dodala je portparolka.
(Sputnjik)
Preporučujemo
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)