PRONAĐENI OSTACI SRPSKIH ŽRTAVA? Prilikom ekshumacije u Zavidovićima otkriveni ostaci jedne osobe
POSMRTNI ostaci jedne osobe, najverovatnije žrtve srpske nacionalnosti, pronađeni su u sredu prilikom ekshumacije na lokalitetu Popovo Osoje u blizini Zavidovića i Vozuće, saopštio je Institut za nestala lica BiH.
Foto: O.M.
Kako se navodi najverovatnije se radi o žrtvi srpske nacionalnosti nastradaloj na području Zavidovića 1995. godine.
- Fragmenti posmrtnih ostataka koji su izuzeti bit će prosleđeni na kriminalističko – tehničku i sudsko-medicinsku obradu te će uslediti i izuzimanje koštanih uzoraka kako bi se identitet žrtve utvrdio putem DNK analize - rekla je Emza Fazlić.
Ona kaže da je okončana i ekshumacija na području Modriče, koja je započela rano jutros, ali posmrtni ostaci nisu pronađeni.
- Ekshumacija na lokalitetu Malešići u opšti Ilijaš se nastavlja. Na ovom lokalitetu traga se za posmrtnim ostacima najmanje tri žrtve bošnjačke nacionalnosti - dodala je Fazlić.
Preporučujemo
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)