KORONA UŠLA NA DEČIJE ODELJENJE: U Specijalnoj bolnici u Zagorju pozitivna medicisnka sestra
KORONA virus je u Hrvatskoj zabeležen i na Odeljenju za rehabilitaciju dece u Specijalnoj bolnici za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice.
Foto D. Milovanović
Koronu ima medicinska sestra sa tog odeljenja, a simptome je dobio i fizioterapeut koji radi sa decom, javlja portal “Ni Zagorje Malo”.
Fizioterapeut je išao na testiranje, a nije sigurno kad će doći rezultati, prenosi portal Indeks, koji navodi da neki od testiranih u Zagorju svoje nalaze čekaju i po nedelju dana.
Krapinsko-zagorska županija, koja je osnivač Opšte bolnice Zabok i dve specijalne bolnice, nije obezbedila da zdravstveni radnici nalaze mogu dobiti za sat vremena, a o kupovini aparata koji bi to omogućio za sada se ne razmišlja, navodi portal.
Zaražena sestra nije bila u kontaktu sa decom, a deca koja se nalaze na tom odeljenju uglavnom spadaju u grupu koja ne može da nosi zaštitne maske.
U kontaktu sa fizioterapeutom bilo je četvoro dece koja su trenutno u preventivnoj samoizolaciji.
Preporučujemo
SVADBUJU, A LEKOVA NEMAJU: Dramatična epidemiološka situacija u Hrvatskoj
26. 10. 2020. u 22:10
FENOMEN U KORONOM OBUZETOJ HRVATSKOJ: Koja je tajna epidemiološki zelene Istre
19. 10. 2020. u 17:42
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)