NAUČNICI UPOZORAVAJU: Ulazimo u eru pandemija - korona neće nestati

SVET ulazi u eru panedemija, ocenili su naučnici koji su se sastali u okviru svetskog zdravstvenog foruma koji je održan u Rimu, izveštava agencija Ansa.

НАУЧНИЦИ УПОЗОРАВАЈУ: Улазимо у еру пандемија - корона неће нестати

Foto: EPA

- Vrlo je verovatno da će kovid-19 postati endemska bolest zbog narušenog prirodnog imuniteta čovečanstva u celini, i da će imati povremena sezonska žarista, verovatnija u onim delovima sveta gde je vakcinacija stanovništva slabija - zaključili su.

Grupa od 26 stručnjaka iz svih delova sveta preporučuje da se već sada ulaže u ono što može sprečiti buduće pandemije ili ojačati čovečanstvo da im se suprostavi.

S tim u vezi preporučuju veća i hitna ulaganja u prevenciju i obrazovanje stručnjaka.

- Globalna jednakost u pristupu resursima je istovremeno moralni imperativ i kritična potreba za kontrolom pandemije - tvrde naučnici, učesnici rimskog samitra o zdravlju.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Svetsko prvenstvo je podignuto na viši nivo uz ove bonuse i poklone