GORAN VESIĆ: U Beogradu bar jednom dozom vakcinisano više od 56 odsto građana

ZAMENIK gradonačelnika Beograda Goran Vesić saopštio je danas da je u glavnom gradu sa jučerašnjim danom bar jednom dozom vakcinisano više od 56 odsto punoletnog stanovništva prestonice, odnosno oko 773.000 građana.

ГОРАН ВЕСИЋ: У Београду бар једном дозом вакцинисано више од 56 одсто грађана

Foto: Tanjug

Obe doze primilo je oko 54 odsto, odnoso 553.000 ljudi.

- Do danas je više od dva odsto stvanovništva primilo i treću dozu, a svaki dan se povećava broj ljudi koji primaju i tzv. buster dozu - rekao je Vesić novinarima na Beogradskom sajmu.

On je poručio da se nadležni bore da sačuvaju normalan život, da svi mogu da rade, i da se svi vakcinišu.

- Nema drugog leka i načina. Srbija ima dobar rezultat, u Beogradu je 56 odsto vakcinisanih, ali još nije dovoljno za kolektivni imunitet - upozorio je Vesić.

On je primetio da se povećava broj zaraženih, ali da nijedna zemlja ne može sebi ponovo da priušti zatvaranje.

- Srbija će nastaviti da traži meru, da se zaštiti stanovništvo, javno zdravlje, ali i da privreda radi. Što se više ljudi vakciniše, pre ćemo doći u situaciju da možemo da nastavimo normalan život - apelovao je Vesić.

On je podsetio da je Srbija među retkim zemljama koja ima na raspolaganju četiri različite vakcine, a sada će stići i peta, što nemaju ni mnogo bogatije zemlje od Srbije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

PRIČA O NAJSTARIJEM SRPSKOM KRSTU