PETKOVIĆ: Kriminalizacijom severa KiM Kurti opravdava nasilje nad srpskim narodom

Новости онлајн

07. 05. 2024. u 10:55

DIREKTOR Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković oglasio se na svom zvaničnom Iks (Tviter) nalogu o nasilju koje premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti sprovodi nad srpskim narodom na Kosovu i Metohiji.

ПЕТКОВИЋ: Криминализацијом севера КиМ Курти оправдава насиље над српским народом

foto Kancelarija za KiM

"Aljbin Kurti uporno pokušava da, kriminalizujući sever KiM, nađe opravdanje za fizičko i pravno nasilje koje sprovodi nad srpskim narodom, previđajući namerno da je i po zvaničnim statistikama koje je vodila policija u Prištini sever KiM bio najbezbedniji deo pokrajine.

Pogoršanje bezbednosne situacije na severu KiM je direktna posledica okupacije koju sprovodi Kurti i u to se uveravamo svakoga dana, jer njegove falange sprovode teror, pucaju u Srbe, prebijaju čak i našu decu!

Kurti ne sme da pomene da je njegov pripadnik tzv. KBS upucao braću Stefana i Miloša Stojanovića, da je Rosu upucao Dragišu Galjka, Milana Jovanovića i Srećka Sofronijevića na njegovom kućnom pragu, a da je troje Srba mučki likvidirano u Banjskoj, a da se nalaz obdukcije još krije! 

Teror o kojem govorimo nije incident, već konstantno obeležje Kurtijeve politike, i ponovo podsećamo da je od njegovog dolaska na vlast zabeleženo preko 500 etničkih incidenata usmerenih protiv Srba, SPC i njihove imovine", napisao je Petković na svom zvaničnom Iks profilu. 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

SLUČAJNO SAM SAZNAO DA IMAM LEUKEMIJU : Bivšem voditelju Pinka život se preko noći okrenuo