Uhapšeno 30 osoba osumnjičenih za korupciju
28. 12. 2017. u 13:56
Pripadnici MUP-a uhapsili su prethodnih dana u više odvojenih akcija 30 osoba zbog postojanja osnova sumnje da su počinili više koruptivnih krivičnih dela
Foto: Thinckstock
Pročitajte još - Oštetili budžet za 7,6 miliona evra (VIDEO)
Akcije suzbijanja finansijskog kriminala i korupcije, posebno vezane za zloupotrebe službenih položaja u državnim organima, u saradnji sa nadležnim tužilaštvima i Poreskom policijom, sprovedene su na teritoriji policijskih uprava Čačak, Beograd, Zrenjanin, Požarevac, Smederevo, Jagodina i Novi Pazar, saopštio je MUP.
Policija je razotkrila i uhapsila i osam članova organizovane kriminalne grupe koji se sumnjiče da su od januara 2016. do juna 2017. godine, kroz simulovane poslove, „izvukli“ iz preduzeća sa teritorije Srbije više od milijardu i četiristotine miliona dinara i tim firmama omogućili utaju poreza od 200.000.000 dinara.
Pročitajte još - Reakcije na hapšenje 80 osoba osumnjičenih za korupciju
Među uhapšenima su i bivše odgovorno lice Apoteke Pančevo, bivši funkcioner „Jugobanke“ AD Kosovska Mitrovica, članovi kreditnog odbora za pravna lica ''''Srpske banke'''', više odgovornih lica i zaposlenih u različitim privrednim društvima.
Takođe, policija je podnela i krivične prijave u redovnom postupku protiv 43 osobe, među kojima su tri policijska službenika, 10 carinskih službenika, advokat, odgovorno lice Ustanove Gitarijada Zaječar, odgovorna lica Koncerna „Farmakom M.B. Šabac“, navodi se u saopštenju.
Синиша Шљанић
28.12.2017. 18:53
Ако буде суђење као и Бубалу,а досад смо сведоци да обично случај застари или их ослободе,па се питам како је поштеним прпадницима полиције после свега.Џабе сте кречили што кажу данас.
džaba hapse kad sudovi puštaju
Komentari (2)