„GOLUBIĆ“ ZA NAJUSPEŠIJU PRIČU: Raspisan konkurs gradske biblioteke u Somboru
GRADSKA biblioteka „Karlo Bijelicki“ u Somboru i Organizacioni odbor književne manifestacije u slavu velikog pisca Ravangrada Veljka Petrovića, uz podršku grada Sombora i Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, pripremaju za novembar 13. „Veljkove dane“.
Foto: J. Bekić
Žiri će dodeliti učenicima osnovnih i srednjih škola iz cele Srbije po tri nagrade u tri kategorije: 1-4.razred,5-8.razred i treća kategorija -srednja škola.
Uz diplome i poklone posebno se dodeljuje „Gran pri-Golubić“, za najuspeliju priču đaka osnovnih i sredih škola.Konkurs je otvoren do 5.oktobra.
Preporučujemo
BEHATON ISPRED GRADSKE KUĆE: U Somboru završena rekonstrukcija pešačkih staza
22. 09. 2020. u 17:32
LEPA VEST U SOMBORU: Na lečenju nema pacijenta obolelih korone
21. 09. 2020. u 18:49 >> 18:40
OKO 900.000 DINARA ZA ZANATLIJE: Lokalna upravo Sombora sufinansira projekte
21. 09. 2020. u 13:24
NOVOSTI U SOMBORSKOJ GIMNAZIJI „VELjKO PETROVIĆ“: Smerovi za darovite đake
21. 09. 2020. u 10:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)