ĐACI PREDNJAČE I PO HUMANOSTI: Pokrenuta humanitarna akcija za lečenje oca dvoje dece
GRAĐANI Požarevca pokrenuli su humanitarnu akciju kako bi pomogli lečenje sugrađanina Miloša Pićurića (39), oca devetogodišnje devojčice i četvoromesečnog dečaka, obolelog od retkog adenokarcinoma bešike.
D. Novković
Prvi su u pomoć pritekli učenici, nastavnici i osoblje Osnovne škole „Kralj Aleksandar Prvi“, u koju ide Miloševa ćerka. Zajedno sa učiteljicom, učenici odeljenja II1, u gradskom parku postavili su štandove i organizovali humanitarnu prodaju.
Osim prodajom u parku, pomoć Milošu pružena je i održavanjem plesnog koncerta, gde su posetioci, umesto plaćanja ulaznice, davali svoje novčane priloge. Informacije o humanitarnoj akciji danima se objavljuju na društvenim mrežama, jer je reč o urgentnom slučaju. Za Miloša treba što pre sakupiti 20.000 evra, kako bi mogao da nastavi lečenje u klinici „Jatropolis” u Atini.
Decembra prošle godine, njemu je uočena promena na bešici, da bi nakon dve operacije u UKC Niš i lečenja u IORS Beograd, bila potvrđena dijagnoza retkog adenokarcinoma bešike sa metastazama na limfnim čvorovima i plućima. Miloš sada ima priliku da lečenje nastavi u klinici u Atini gde, prema mišljenju lekarskog konzilijuma, kancer mogu otkloniti primenom sajber noža i TOMO terapije.
Akcija za pomoć Milošu samo je jedna u nizu koju su Požarevljani organizovali poslednjih godina. Novac za lečenje sakupljan je za veći broj teško bolesnih dečaka i devojčica iz grada i okoline, kao i za nekoliko odraslih. Akcije su se sprovodile na više načina – postavljanjem kutija za donacije u kafićima, apotekama, menjačnicama i prodavnicama, aukcijama i organizovanjem koncerata. Pomoć je u više navrata sakupljana ne samo za lečenja, već i za obnovu kuća ruiniranih od starosti ili usled požara.
Uplate
Ko želi da pomogne Milošu, može to da učini uplatom na tekući račun u „Poštanskoj štedionici“ broj 200-131892527-88, Miloš Pićurić, Ulica Čede Vasovića 8/20, Požarevac, na devizni račun NLB Komercijalne banke broj RS35205903102438987729 ili putem PayPal uplata preko mejla m.picuric@outlook.com.
Preporučujemo
PREMINULA MIRJANA TOMAŠEVIĆ: Dirljiv oproštaj kolega iz gradske Biblioteke u Vranju
30. 06. 2026. u 21:35
DALIBOR MARKOVIĆ PALMA POSLE POSETE RUSIJI: Jagodina pobratim sa dva ruska grada
30. 06. 2026. u 14:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)