SLAVKO STIŽE DA SMIRI STRASTI: Turci odabrali sudiju za derbi Galatasaraj - Fenerbahče

Марко Паунић
Marko Paunić

20. 02. 2025. u 14:57

Slovenački fudbalski sudija Slavko Vinčić biće glavni arbitar predstojeće utakmice turske lige između Galatasaraja i Fenerbahčea.

СЛАВКО СТИЖЕ ДА СМИРИ СТРАСТИ: Турци одабрали судију за дерби Галатасарај - Фенербахче

Foto: Profimedia

Vinčićevi pomoćnici biće Tomaž Klančnik i Andraž Kovačić, dok će četvrti sudija utakmice biti Kadir Saglam, preneo je danas Bi-Bi-Si (BBC).

Galatasaraj će u Istanbulu dočekati gradskog rivala Fenerbahče u ponedeljak u 18 časova, u 25. kolu turske lige.

Predsednik Fudbalskog saveza Turske Ibrahim Haciosmanoglu je u sredu rekao da će "sudija svetske klase suditi derbi", da je "obavljena prepiska" i da su "primljene potvrde".

Galatasaraj je prvi na tabeli sa 63 boda, šest više od drugoplasiranog Fenerbahčea.

Vinčić je bio glavni sudija prošlosezonskog finala Lige šampiona između Real Madrida i Borusije Dortmunda, dok je 2022. godine sudio finale Lige Evropa između Ajntraht Frankfurta i Rendžersa.

Bonus video: Sada je sve jasno - evo šta ruski navijači stvarno misle o Kosovu

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
RUSKA ZASTAVA TAMO MORA DA BUDE! Vladimir Putin izdao naređenje

"RUSKA ZASTAVA TAMO MORA DA BUDE!" Vladimir Putin izdao naređenje

Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je prošla kroz mnoge međunarodne sankcije, od kojih je veći deo njih i dalje na snazi. Jedna zajednička stvar za one koje se tiču sporta je - zabrana isticanja ruske zastave. A to ruski predsednik Vladimir Putin ne gleda blagonaklono.

24. 12. 2025. u 19:50

Komentari (0)

DR NOVOSTI u klinici gde se neguje stručnost, poverenje i humani pristup pacijentima