"PUTIN JE IZVEO RUSE IZ HAOSA" Merkelova: On želi da vrati Rusiji status velesile
VRAĆANjE statusa velike sile Rusiji glavni je politički pravac ruskog lidera Vladimira Putina, izjavila je bivša nemačka kancelarka Angela Merkel, prenosi „Independent“.
Foto: Tanjug AP
- Putin je čovek koji je kao šef države izveo Ruse iz haosa, iz vlasti oligarha, kao i ekonomije koja se bukvalno raspadala i vratio je u tržišni kolosek. Želeo je da Rusiju ponovo pretvori u veliku silu - istakla je Merkelova.
Prema njenim rečima, početak specijalne vojne operacije u Ukrajini direktno je vezan za taj zadatak.
Kako je navela, Putin je raspad Sovjetskog Saveza nazvao „najgorim događajem prošlog veka“.
Ranije je bivša nemačka kancelarka Angela Merkel u svojim memoarima govorila o ruskom predsedniku Vladimiru Putinu i Ukrajini. Odlomke iz knjige objavili su nemački mediji. Kada je reč o Putinu, priznala je da je na nju ostavio snažan utisak njegov „osećaj za pravdu“.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
"NIKO NE MOŽE DA SLOMI RUSIJU" Putin: Ponosni smo na hrabrost naših vojnika
09. 12. 2024. u 12:01
"PUTIN JE LIČNO DONEO ODLUKU" Kremlj se oglasio o davanju azila Bašaru el Asadu
09. 12. 2024. u 11:33
"NA SVETU OSTALA DVA ISKUSNA LIDERA": Erdogan - Naredna tri meseca su ključna
09. 12. 2024. u 07:32
KREMLj O SUDBINI RUSKIH VOJNIH BAZA U SIRIJI: Prerano je za razgovore
09. 12. 2024. u 13:12 >> 13:12
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)