NEMAČKA NA IVICI KRAHA: Četvrtina nemačkih porodičnih firmi razmišlja o otpuštanjima
24. 10. 2022. u 19:15
ČAK 25 posto porodičnih preduzeća u Nemačkoj moglo bi da odgovori na rastuće troškove energije otpuštanjem zaposlenih, dok će 90 procenata verovatno reagovati podizanjem cena, a neke već primenjuju takve odluke.
Povezane vesti
NA POMOLU NOVA PRAVILA U EU: Buduće članice neće imati jednako pravo glasa?
NEMAČKA, Francuska, Holandija, Belgija i Luksemburg predložili su u zajedničkom dokumentu da bi Evropska unija trebalo da razmotri mogućnost da privremeno ograniči pravo glasa u nekim slučajevima za buduće nove članice tog bloka.
10. 06. 2026. u 08:36
Veleobrt prema Iranu: Merc iznenadio sve, EU spremna na radikalan potez
EVROPSKA unija je spremna da postepeno ublaži sankcije Iranu u slučaju da bude postignut "sveobuhvatni sporazum", izjavio je danas nemački kancelar Fridrih Merc.
24. 04. 2026. u 17:21
EVROPA U KANDŽAMA ENERGETSKOG HAOSA: Nestašica goriva prizemljuje avione, na pumpama širom EU uvedeni „pametni” limiti!
DOK cene nafte na svetskim berzama nekontrolisano divljaju, Evropa se suočava sa najtežom krizom snabdevanja u novijoj istoriji.
08. 04. 2026. u 19:07
Najnovije iz rubrike
VOZIMO SE KAO PRAVA GOSPODA MODERNIM AUTO-PUTEM: "Novosti" na novoj deonici Moravskog koridora koju je izgradio Vučić (FOTO)
JUTROS je u saobraćaj puštena nova deonica Moravskog koridira, auto-puta Preljina-Pojate, od petlje u prigradskom naselju Adrani do petlje u Preljini kod Čačka, u dužini od 29 kilometara, a koju je juče svečano otvorio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
27. 06. 2026. u 13:34
MANJE PAPIRA, VIŠE ELEKTRONSKIH USLUGA: Rezultati projekta „eUprava za sve“
DODELOM priznanja lokalnim samoupravama koje su ostvarile zapažene rezultate u oblasti digitalizacije javne uprave, svečano je obeležen završetak projekta „eUprava za sve“. Priznanja su dodeljena Beloj Palanci, Beočinu, Velikom Gradištu, Vranju, Despotovcu, Kragujevcu, Nišu, Pirotu, Ćupriji i Čačku, koje su tokom realizacije projekta postali lideri u primeni elektronske uprave i digitalnoj transformaciji u efikasan servis građana i privrede.
27. 06. 2026. u 11:00
MALI SA AMBASADORKOM FRANCUSKE: U fokusu jačanje ekonomske saradnje dve zemlje
PRVI potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali razgovarao je danas sa ambasadorkom Francuske u Srbiji Florens Ferari o ekonomskoj saradnji dve zemlje, kao i o brojnim zajedničkim projektima u kojima učestvuju francuske kompanije.
26. 06. 2026. u 16:28
ODLIČNE VESTI ZA POLJOPRIVREDNIKE: Vojvodina daje do 3 miliona dinara bespovratno za nabavku
POKRAJINSKI sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo raspisao je Konkurs za dodelu bespovratnih sredstava za nabavku kvalitetnih priplodnih grla u AP Vojvodini u 2026. za koji je opredeljeno ukupno bespovratno 300 miliona dinara.
26. 06. 2026. u 16:10
POZIV ZAINTERESOVANIMA: Udruženje iz Niša daje građanima besplatno zemlju i uči ih da sade baštu
UDRUŽENjE za negovanje tradicije „Višnja“ iz Niša pozvalo je zainteresovane građane da im se jave kako bi besplatno dobili deo imanja u selu Biljeg kod Merošine na kome ovog leta mogu da gaje povrće i nauče kako da na prirodan i održiv način započnu ili unaprede svoju malu baštu.
26. 06. 2026. u 13:30
master
24.10.2022. 19:26
Vrema za novu kapitulaciju.
Misa
24.10.2022. 20:22
Gotovi su,brzo ce nasi nazad Nije ni blizu Nemacka sto je nekad bila. Recite mi jednog biznismena koji je napustijo Srbiju I otiso da zivi u Nemacku ili drugu stranu zemlju,ako je tamo lepo.
stariciga
24.10.2022. 22:16
@Misa - Necu da ti odgovorim na pitanje jer je glupo ali moli boga da ne propadnu ako puknu oni ni mi necemo jos dugo.
Lepotan
25.10.2022. 07:39
@Misa - Ma ne samo naši. I Nemci i Šveđani i Švajcarci će krenuti za Srbiju.
Ena
24.10.2022. 21:30
@Misa Haha nasi "biznismeni"! Naravno da nisu otisli, tamo se placa porez, prijavljuju se radnici,placaju regularno,godisnji odmori,prekovremeni....pa nisu budale da idu sa nasih prostora?
Nikola
24.10.2022. 21:49
Gotovi su, cene rastu, Nemacka puca po savovima, te ovo, te ono, samo Nemacka je u ustima, alo, bitno da je Tigar jak,. Rusofili bi voleli, ali ne ide,. Meni dobro ovde, a i nasim zemljacima, samo sto neki vole da kukaju, a niko se ne vraca
Moskva
24.10.2022. 22:07
Пад животног стандарда западног пљачкашког света је свакако очекиван. Разлог или боље речено покриће за ово што се дешава је оно што покушавају да припишу Украјини и рату са Русијом. Хиљаде милијарди одштампаних новчаница без покрића мора да дође на наплату. Мора да дође и оно што више немају хегемонистичку позицију па да пљачкају широм света како природне тако и људске ресурсе. Мора да дођу на наплату и све оне обојене револуције које су изазивали широм света. Мора да дође и оно што су у своју корист оформљавали најкрволочније банде терориста, зликоваца и злочинаца, код нас су такође оформили УЧК. Мора да дође на наплату што су свакакве изопачености и друштвене аномлије и моралне болести приказили као неке нове вредности и слободе. Мора да дође на наплату што су многе државе довеле да буду у колонијалном и робовласничком статусу. На крају морају највише да ПЛАТЕ ШТА СУ СА НАМА УРАДИЛИ. Злочинци нас осиромашеним Уранијумом и то његовим најопаснијим изотопима затровали а после то наши "Милосрдни" пријатењи уз помоћ њихових западних вакцина дорадили. Злотвори мора да вас снађе велико зло да би правда била задовољена. СМРТ НАТО!!! СМРТ 4.РАЈХ(ЕУ)!!!
vladimir
24.10.2022. 23:07
Kako, pa ne mogu da verujem, šta je sad, odkud to, ma dajte ljudi, to je neka prevara, greška, laž, da li ste normalni (?) ..... ne, to je STVARNOST kada se "kačite" sa Rusijom! Nastavak u sledećem "broju"!
Igor
24.10.2022. 23:10
Toliko o onim pompeznim vestima kako Nemačka vapi za radnom snagom, posebno iz Srbije.
Juca
25.10.2022. 00:41
Nemacka je sama sebe dovela u ovu situaciju slušajući amere , dosta Srbs koji tamo rade moraće se vratiti !
Ajde
25.10.2022. 07:37
@Juca - A najviše komentara od ljudi koji Nemačku nisu videli ni na TV-u. Ja u Nemačkoj živim, a idem u Srbiju jednom mesečno. Oseća se ovde kriza pomalo, ali je bolje 5 puta nego u Srbiji. Cene iste ili jeftinije. A plate, o tome znate i sami koliko zarađujete tamo.
Boris
25.10.2022. 05:45
Neka im bude kako su sejali.Gurali su Hrvatsku koja nije imala pravo na samostalnost ni po ustavu iz1974.g.ni po AVNOJ-u ni po ZAVNOH-u bez pristanka Srpskog konstitutivnog naroda prekrsili su sopstveni ustav i povelju UN-a kao i samog NATO-a kao tkz.odbrambenog saveza da bi bombardovali Srbiju kako bi siptarima obezbedili 15% Srpske drzavne teritorije normalno je da zlo ne donosi dobro niti se od zla moze bilo sta ocekivati osim propasti.
Walter Pravicek
25.10.2022. 10:03
I tako posle siromaštva UK:Škotska,Severna Irska Wales i Engleska,sada ima več siromaha i u Nemačkoj.Ali to se znade.Mnogi Jugosloveni otišli na posao u Nemačku.Jedni kao u Jugoslovenskim firmama,obično komunisti,neki bežali,te se ustalili u Nemačkoj.I mrzili komuniste,ali se niso ni učlanjivali Četnicima.I ztako vreme prolazilo,penzije dolaze,jednim feče(oko 1ooo Eura,drugim mnogo manja),zavisno od posla,vremena radnih godina.Tako,da,kada se govori i Nemcima,njihovim omiljenim Mercedesima moramo znati,da i tamo kupuju stare automobile,ali kod dizel motora paze,da je Euro(barem4)obično Euro 5.Sa time može u sve gradove,sa starijim,jeftinim ne.I svi nemaju kuče,ne stana.Nekako su Jugosloveni imali formulu:raditi u Nemačkoj,možda i dvoje posla,ovde graditi kuču,pa kada su deca završili školu idemo u naš dom.A preko godišnjih odnmora i večih praznika kučli,graditi,ili dati majstorima savet kako i šta.A i dovozičli su sve od gore.Ali vreme nije više na strani Nemačke,jer je u Austriji danas puno bolje:12 plata i 1x regres,i1x božičnica,to jest 14 plata.I godišnji odmor jest dulji i skrb za čoveka puno bolja.Gotovo sa Slava Nemačkoj.A O SVEMU,ŠTO JEST VEČ NA VRATIMA NEMAČKE SAM PISAO.I U FRANCUSKOJ NEŠTO MALO PRIČAJO O ŠTRAJKOVIMA,ALI SE BAREM PENZIJA DIŽU SVIMA REDOVITO.Zato ljudi moji:KOD KUĆE JE NAJBOLJE.UVATIŠ SVOJU MICI,PA ZNA SE KAKO ČE BITI.OSTANITE ZDRAVI.