VEĆI ODZIV ZA VAKCINACIJU NEGO PROŠLE GODINE: Počela imunizacija protiv gripa
U PRVOJ sedmici vakcinacije protiv sezonskog gripa, u Domu zdravlja Savski venac odziv je bio mnogo veći nego prošle godine, a aplikovano je oko 600 doza vakcina, rekla je dr Svetlana Mićić iz DZ Savski venac.
G.Šljivić (arhiva)
- Vakcina ima dovoljno i apelujemo na naše građane da se na vreme zaštite od virusa gripa. U prethodnoj nedelji u našem domu zdravlja aplikovano je oko 600 doza, od kojih je 60 do 80 aplikovano na dnevnom nivou - rekla je Mićićeva.
Prema njenim rečima, planirana je redovna distribucija vakcina prema svim domovima zdravlja, a dostupne vakcine su influvak tetra i "Torlakova" torvaks flu trovalentna vakcina, rekla je Mićićeva.
Trenutno, navela je, u DZ Savski venac ima oko 2.500 doza vakcina influvak tetra i 70 doza trovalentne vakcine torvaks flu, koja se od ove godine može davati i starijima od 65 godina.
- Republika Srbija je obezbedila oko 339.000 vakcina. Vakcine su distribuirane prema domovima zdravlja. Vakcinacija je preporučena trudnicama, osobama starijim od 65 godina, hroničnim bolesnicima - obolelim od pulmoloških i kardiovaskularnih bolesti, dijabetes melitusa, imunodeficijentnih stanja, bubrežnih oboljenja, malignih oboljenja bez obzira na stadijum oboljenja, zdravstvenim radnicima, kao i radnicima u ustanovama za kolektivni smeštaj - rekla je dr Svetlana Mićić.
Ona ističe da je vakcina protiv gripa najefektivniji i najbezbedniji vid individualne i kolektivne zaštite od gripa, ali napominje da se vakcina ne daje osobama sa povišenom temperaturom ili akutnom infekcijom.
Vakcinacija protiv sezonskog gripa u domovima zdravlja u Srbiji zvanično je počela 6. oktobra.
BONUS VIDEO: "NOVOSTI" NA MESTU NESREĆE: Ovo je zgrada sa koje je dete palo u Novom Pazaru
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)