Liga šampiona se vratila. Domaćini su odbranili svoje terene u prvim mečevima osmine finala elitnog takmičenja.

Atletiko je na stadionu “Vanda Metropolitano” savladao prvaka Evrope Liverpul sa 1:0, dok je Dortmund na krilima maestralnog Halanda bio bolji od Pari Sen Žermena (2:1).

Očekivalo se da u Madridu utakmica bude prepuna taktičkih zamisli. Da će i jedni i drugi biti zadovoljni utakmicom bez pogodaka.

Tako nije mislio domaći tim. Korner u četvrtom minutu, lopta se od noge Fabinja odbija u idealnu poziciju za Saula Nigeza koji je šalje iza leđa Alisonu.

Liverpul je krenuo po gol. Tražio izjednačenje, a malo je nedostajalo da prime još jedan. Morata je imao dve veoma dobre šanse, dok su Klopovi puleni imali samo dve šanse. Prvu preko Salaha glavom u 53. minutu, a drugu preko Hendersona u 73. minutu.

Do kraja promene rezultata nije bilo.

Dortmund je pokazao zube bogatim Parižanima.Na poluvrmenu u Nemačkoj, mimo očekivanja, nije bilo golova. Takvo stanje je bilo na semaforu do 69. minuta. Tada je najveća nova mlada nada stupila na scenu.

Erling Haland je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i uz malo sreće matirao Navasa. Nije dugo domaćin bio u prednosti. Mbape je iskoristio veliku grešku odbrane, uposlio Nejmara kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara zatrese praznu mrežu.

A onda, samo 120 sekundi kasnije nova promena. Haland je majstorski šutirao, postigao svoj drugi gol i pokazao zbog čega su “milioneri” želeli da ga dovedu po svaku cenu.

Revanš mečevi u Engleskoj i Francuskoj su na programu 11. marta.