PIROTSKI OKRUG U CRVENOJ ZONI: Zaraženo još 58 ljudi
PIROT, Dimitrovgrad, Bela Palanka i Babušnica su u crvenoj zoni-saopštio je pirotski ZZJZ.
Foto: V.Ć.
Prema podacima te zdravstvene ustanove, danas je u okrugu registrovno još 58 laboratorijski potvrđenih slučajeva infekcije kovid 19. U Pirotu je zaraženo 37, Dimitrovgradu 11, Babušnici 6 i Palanci 4 osobe. Usled posledica izazvanih zarazom u Opštoj bolnici su preminule dve osobe.
U kovid ambulanti obavljena su 236 pregleda, od kojih su 122 prvi i 114 drugi pregledi, dok je u dečjoj kovid ambulanti na Keju bilo 46 prvih i 24 kontrolnih pregleda.
Juče je dato 7 prvih, 15 drugih i 61 trećih doza vakcine protiv zaraze.Od 6.1, do 12.1, u okrugu je potvrđen 291 slučaj oboljevanja od infekcije, a od početka meseca 391 slučaj.
Lekari Centra za kontrolu i prevenciju bolesti pri ZZJZ u Pirotu, procenjuju da je epidemiološka situacija u okrugu nepovoljna.
BONUS VIDEO - KAD DRŽAVA BRINE O ŠAMPIONIMA! Kako su se nizali uspesi Srbije u 2021.
Preporučujemo
NOVO ŽARIŠTE KORONE: U Zlatiborskom okrugu u jednom danu zaraženo 809 lica
13. 01. 2022. u 15:55
TESTIRANO VIŠE OD 400 PACIJENATA: U Jablaničkom okrugu još 60 novozaraženih
13. 01. 2022. u 13:39
BIVŠA PORTPAROLKA ZELENSKOG: On najverovatnije koristi drogu, sve što kaže je laž (VIDEO)
VLADIMIR Zelenski najverovatnije koristi drogu, sve što govori je manipulacija ili laž i predstavlja najveću prepreku miru i opstanku Ukrajine, izjavila je Julija Mendel, bivši pres-sekretar ukrajinskog predsednika.
12. 05. 2026. u 14:48
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)