MEGA POBEDILA U ABA LIGI: Bogoljub Marković nerešiva enigma za Studentski centar
KOŠARKAŠI Mege pobedili su u na svom terenu Studentski centar rezultatom 90:76 (26:19, 21:14, 23:23, 20:20) meču 2. kola plej-aut faze ABA lige.
FOTO: ABA liga/Dragana Stjepanović
Već posle prvog poluvremena, u kojem je dominirao tim Vuleta Avdalovića bilo je jasno da će domaćin upisati trijumf. Na kraju je tako i bilo pošto je sačuvao +14 koje je imao posle 20 minuta - 47:33.
Najefikasniji u ekipi Mege bio je Savo Drezgić sa 23 poena. Bogoljub Marković je zabeležio 18 poena i 14 skokova, dok je Urban Kroflič postigao 16 poena.
U redovima Studentskog centra istakao se Nikola Pavličević sa 19 poena. Aleksa Ilić i Matic Rebec ubacili su po 12 poena.
Mega se nalazi na četvrtom mestu na plej-aut tabeli ABA lige sa učinkom 7-11, dok je tim iz Podgorice na poslednjoj, 10 poziciji sa učinkom 4-14.
U sledećem kolu, Mega će dočekati Borac, a Studentski centar će gostovati Beču.
Bonus video: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MATEMATIKA JE JASNA: Hrvatima je potreban bod da se plasiraju u nokaut fazu Svetskog prvenstva!
Hrvatska i Gana odigraće jedan od najzanimljivijih mečeva poslednjeg kola grupne faze Svetskog prvenstva, pošto će direktan okršaj u Filadelfiji odlučiti ko nastavlja, i sa koje pozicije, takmičenje iz grupe "L". Afrička selekcija je već na četiri boda i jednom nogom je u šesnaestini finala, dok "kockasti" nemaju pravo na grešku i moraju osvojiti bar jedan poen kako bi prošli dalje.
27. 06. 2026. u 08:00
UZDISALA CELA PLANETA! Najpoznatija hrvatska navijačica polugola stigla na Svetsko prvenstvo! (FOTO)
Izmamila je uzdahe svih obožavaoca i pripadnika muškog pola, navijačica "kockastih" Ivana Knol.
24. 06. 2026. u 07:32
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)