SRBIJA NE IDE NA OLIMPIJSKE IGRE: Italija šokirala "orlove" u Beogradu

04. 07. 2021. u 20:01 >> 22:23

KOŠARKAŠI Srbije neće igrati na Olimpijskim igrama pošto su izgubili od Italije sa 102:95 u dvorani "Aleksandar Nikolić".

СРБИЈА НЕ ИДЕ НА ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ: Италија шокирала орлове у Београду

Lošu utakmicu odigrali su "orlovi" i nisu uspeli da iskoriste prednost domaćeg terena, te našu selekciju nećemo gledati na najvećoj sportskoj smotri.

Loše je Srbija ušla u meč, dok su izabranici Romea Saketija pogađali sve. Neverovatno ih je služio šut svih 40 minuta. Srbija i kada je igrala dobru odbranu nije uspevala u napadu da odigra dobro i spusti rezliku.

"Azuri" su van linije 6,75 šutirao 14/34, a kada je tako drugačiji ishod teško može da se očekuje.

Italija ja posle 20 minuta igra imala prednost od 12 ralzike - 57:45. Očekivalo se da će domaćin zaigrati mnogo agresivnije u odbrani, ali umesto toga konstantno je rasla prednost gostiju.

"Orlovi" su primili 102 poena i to je jasan pokazatelj kako je igra ekipe Igora Kokoškova izgledala na ovoj utakmici.

Veliku priliku je Srbija propustila da se plasira na Olimpijske igre. Imala je sve u svojim rukama, pre svega domaći teren, ali to nije uspela da iskoristi i tamo nažalost nećemo gledati Miloša Teodosića i drugove.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikolo Manion sa 24 poena, pratio ga je Ahile Polonara sa 22. U selekciji Srbije najviše se istakao Danilo Anđušić koji je postigao 27 poena, dok je Filip Petrušev dodao 22.

ČETVRTA ČETVRTINA: Srbija - Italija 95:102

95:102 - Oba bacanja pogodio je Petrušev. Faul je potom napravio Dobrić i na liniji penala je Tonut na 14,5 sekundi do kraja meča. Oba je promašio igrač Venecije.

93:102 - Anđušić je opet pogodio trojku, ali deluje da je kasno. Ostalo je 24 sekunde.

90:98 - Srbija je na jednocifrenom zaostatku, posle poena Petruševa. Mogao je Teodosić da spusti na minus pet, ali je promašio trojku.

88:98 - Odlično šutirao Anđušić i pogađa novu trojku. Srbija je konačno na 10 poena zaostatka.

85:98 - Na jednoj strani je precizan bio Fontekio, a na drugoj Petrušev.

83:96 - Odbranili su "orlovi" napad, a onda Anđušić lepo pogodio posle solo akcije.

81:96 - Sjajno zakucavanje Petruševa. Odigrao je dva na dva sa Anđušićem i zakucao u lice Fontekiju.

79:96 - Promašio je Teodosić dve trojke, a Polonara je bio precizan sa osam metara i nastavio da rešeta koš Srbije. Kokoškov traži još jedan tajm-aut.

79:93 - Ne idu bacanja "orlovima". Ponovo je Petrušev pogodio jedno.

76:93 - Petrušev je bio polovičan sa linije penala, dok je za Italiju oba realizovao Pajola.

75:91 - Loš pas Teodosića, ukradena lopta Tonuta i lako polaganje u kontri. Miloš se potom koliko-toliko iskupio i pogodio dvojku.

71:89 - Dobrić igra dobro u ovom kvartalu, pogodio je trojku, njegovu drugu na utakmici.

68:85 - Dobar napad posle tajm-auta, Teodosić je sjajno proigrao Petruševa koji je lako poentirao.

66:85 - Pogađa Fontekio sa poludistance i ponovo odvodi "azure" na plus 19. Tajm-autom je morao da reaguje Igor Kokoškov.

66:83 - Loša sekvenca Srbije. "Orlovi" su izašli iz bonusa posle manje od minuta. Tonut je iskoristio sva tri slobodna bacanja, dva je dobio zbog faula, a jedno zbog tehničke Anđušića.

66:80 - Odličan početak četvrtine. Dobrić je pogodio pod faulom, potom je realizovao i slobodno bacanje.

TREĆA ČETVRTINA: Srbija - Italija 63:80

63:80 - Taman kad smo počeli da igramo dobro u odbrani Manion je pogodio daleku trojku, ali je Kalinić na drugoj strani lako položio.

59:77 - Sada se samo izvode slobodna bacanja. Italija ih pogađa, a mi smo realizovali dva od poslednja četiri. Anđušić je vezao dve trojke i tako podigao "Pionir" na noge.

52:75 - Košarkaš Crvene zvezde bio je polovičan sa linije penala, ali oba je na drugoj strani pogodio Niko Manion.

51:73 - Na liniju penala će ići Ognjen Dobrić, ali tek posle minuta odmora koji je zatražio Romeo Saketi.

51:73 - Konačno smo postigli poene, Miloš Teodosić je realizovao oba slobodna bacanja.

49:73 - Neverovatno! Italija ne prestaje da pogađa, precizan za tri poena bio je i Pajola. Tajm-autom je reagovao Igor Kokoškov koji će pokušati da razmrda ekipu.

49:70 - Fontekio je odveo Italiju na plus 21 i to je najveća prednost "azura" na ovoj utakmici.

49:65 - Prve poene našoj reprezentaciji u drugoj četvrtini doneo je Anđušić. Uzvraito je Manion, ali je onda sjajno zakucao Petrušev.

45:63 - Neverovatan šut izabranika Romea Saketija. Polonara ne greši 5/5 za tri poena.

45:60 - Drugo poluvreme počinje trojkom Melija, ovo je bio 10 pogodak "azura" van linije 6,75.

DRUGA ČETVRTINA: Srbija - Italija 45:57

45:57 - Italija šutira fantastično i trojkama uspeva da ode na dvocifrenu prednost posle 20 minuta košarke u dvorani "Aleksandar Nikolić".

42:48 - Serija Bobija od četiri poena. U velikoj je prednosti Marjanović. Italija na drugoj strani sjajno šutiraju, pogodili su dve vezane trojke - Polonara i Tonut.

38:42 - Dobrić je pogodio dva slobodna bacanja, a onda udario sjajnu blokadu. Ipak, sudije su odlučile da je to faul, pa je igrač Albe iskoristio oba penala.

36:40 - Fontekio je pun samopouzdanja. Pogodio je novu trojku za svoju selekciju i odveo "azure" do prednosti od dva poseda.

36:37 - Nema Srbija rešenje za Maniona, ponovo je košarkaš Golden Stejta poentirao posle odličnog prodora.

36:35 - Anđušić je vezao 11 poena, ali je tu njegovu seriju prekinuo Polonara koji je bio precizan van linije 6,75.

34:32 - "Orlovi" posle nove trojke Anđušića vode posle dužeg vremena. Potom je vezao i treću trojku sjajni bek šuter.

28:30 - Pogodio je Anđušić trojku, budi se Srbija, mnogo bolje izgledaju igrači Igora Kokoškova u odbrani.

24:28 - Sjajan kontranapad Srbije. Dobrić je poveo i dodao do Avramovića koji je lako završio akciju.

PRVO POLUVREME: Srbija - Italija 22:28

22:28 - Lako je Tonut poentirao u poslednjem napadu prvog perioda i odveo Italiju na plus šest.

20:26 - Dosta problema Srbija ima u odbrani u prvom kvartalu. Novu trojku za "azure" postigao je Stefano Tonut.

15:23 - Sada Italija odgovara serijom 7:0 i selektor "orlova" troši već drugi tajm-aut u prvoj četvrtini.

15:19 - Seriju naše selekcije od 8:0 prekinuo je Manion koji za sada igra jako dobru utakmicu.

15:16 - U strelce se upisao i Filip Petrušev, a u narednom napadu je trojku iz dotrčavanja pogodio Vasilije Micić, nakon njega i Ognjen Dobrić. To je nateralo Romea Saketija da pozove minut odmora.

7:14 - Četiri poena je vezao košarkaš Golden Stejta. Nakon novog koša koji je postigla Italija selektor Srbije Igor Kokoškov je morao da zatraži tajm-aut.

7:12 - Lep prodord Maniona, koji je pobegao Marjanoviću i lepo završio akciju polaganjem ne drugi obruč.

7:10 - Bjelica je pogodio trojku, ali je istom merom na drugoj strani uzvratio Ahile Polonara.

4:7 - Sjajna akcija "orlova". Bjelica do Dobrića, ovaj je doturio loptu do Marjanovića koji je lako zakucao. Na drugoj strani daleku dvojku je pogodio Fontekio.

2:2 - Bjelica se odlično snašao. Najpre je pokupio defanzivni skok, a onda sam završio napad Srbije odličnom igrom pod košem.

0:2 - Prve poene na utakmici postigao je Nikolo Meli, precizan je bio sa poludistance.