BUNDESLIGA: Šalkeov slobodan pad, Lajpcig propustio priliku za prvo mesto

19. 12. 2020. u 18:07

ŠALKE je promenio trenera, ali ne i naviku da ne pobeđuje. Fudbaleri iz Gekzenkirhena odigrali su 29. utakmicu bez pobede pošto su na svom terenu poraženi 1:0 od Arminije.

БУНДЕСЛИГА: Шалкеов слободан пад, Лајпциг пропустио прилику за прво место

Foto EPA

Ukupno sedam golova palo je na pet popodnevnih utakmica, najviše u meču Menhengladbaha i Hofenhajma koji je pripao gostima i to posle preokreta. Kramarić i Sesenjon su u nastavku doneli trijumf , a Borusija je prethodno povela u 34. minuti golom Stindla s bele tačke.

Domaćina je koštao i direktan crveni karton Tirama u 79. minuti.

Verder je prekinuo seriju poraza golom rezerviste Erena u 90. minutu, samo par minuta nakon štpo je ušao u igru.

U gostima je slavio i ajntraht, 2:0 protiv augzburga, dok je Lajpcig kiksnuop osovjivši samo bod protiv Kelna i tako propustio priliku da se bar do večeras domogne prvog mesta na tabeli.

Derbi između Leverkuzena i Bajerna na programu je od 18.30.