KIKS ATLETIKO MADRIDA: "Jorganžije" opet nisu pobedile, čeka ih žestoka borba za Ligu šampiona

15. 01. 2023. u 18:59

FUDBALERI Atletiko Madrida nisu uspeli da savladaju Almeriju kao gosti (1:1) u 17. kolu Primere.

КИКС АТЛЕТИКО МАДРИДА: Јорганжије опет нису победиле, чека их жестока борба за Лигу шампиона

"Jorgandžije" su nastavile da posrću, pa će do kraja sezone voditi žestoku borbu za plasman u Ligu šampiona.

Utakmica je dobro počela za tim Dijega Simeonea, pošto je Anhel Korea uspeo u 18. minutu da donese prednost timu iz glavnog grada Španije.

Ipak, domaćin se brzo konsolidovao i uspeo je da dođe do izjednačenja u 37. minutu kada je Jana Oblaka savladao El Bilal Ture.

U drugom poluvremenu je bilo nekoliko opasnih napada na obe strane, ali promene rezultata nije bilo. Vredno pomena je to da je Serhio Reguilon u 89. minutu dobio crveni karton, pa je Atletiko finiš meča proveo sa desetoricom na terenu.

Madriđani su posle ovog susreta četvrti na tabeli sa 28 bodova, koliko imaju Viljareal i Betis. Almerija zauzima 13. mesto na tabeli sa 18 bodova.

BONUS VIDEO: IN MEMORIAM: Odlazak Pelea „kralja“ fudbala