POSLE NAJDUŽE PAUZE U SVOJOJ ISTORIJI: U septembru se otvara Mulen ruž

SLAVNI pariski Mulen Ruž ponovno otvara vrata za posetioce u septembru nakon najdužeg zatvaranja do sada. Prvi kankan postpandemijskog doba biće se 10.septembra pod legendarnom vetrenjačom na Monmartru.

ПОСЛЕ НАЈДУЖЕ ПАУЗЕ У СВОЈОЈ ИСТОРИЈИ:  У септембру се отвара  Мулен руж

Foto AP

- Jako nam je drago da ponovo počinjemo - kazao je glavni direktor Žan-Viktor Kleriko. - Ako sve bude dobro, možda neće biti neophodno ni držanje distance, ali ako ostanu postojeća pravila o metru razdaljine, smanjićemo kapacitet za 50 odsto.

Šezdeset članova ansambla vežbalo je do sada u karantinu kod kuće. Mulen Ruž je zatvoren 12. marta prošle godine, što je najduži period otkako je pozorište uništeno u požaru 1915.

I ostali pariski "nude chic" centri otvoriće se u otprilike u isto vreme, Krejzi Hors devetog, a Lido 16.septembra.     

S obzirom na to da broj zaraženih pada, a vakcinisanih raste, Francuska se u sredu priprema da otvori mnoge svoje kulturne ustanove nakon šestomesečne pauze, proglašene u jeku drugog talasa u septembru i produžene u trećem tokom proleća.

Mulen Ruž podno Monmartra otvoren je u Parizu 1889. godine. Brzo je poistovećen s razuzdanim kankanom i ovekovečen slikama Henrija de Tuluz Lotreka.            

Proživeo je mnogo života, izgrađen je od temelja nakon požara, preživeo je Drugi svetski rat, na njegovim su daskama pevale legende od Edit Pjaf do Aznavura. U 21. veku novu slavu stiče posle istoimenog filma sa Nikol Kidman i Evanom Mek Gregorom.     

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

IZDAHNUO JOJ NA RUKAMA: Bio je moja najveća ljubav, mnogo mi nedostaje - strašna trauma