SIROMAŠTVO U MONAKU: Papa u poseti Kneževini
PAPA će nam pomoći da prepoznamo „skriveno siromaštvo“, očekuje nadbiskup Monaka monsinjor Dominik-Mari David koji je govorio za vatikanske medije uoči današnje posete pape Lava Kneževini.
Foto: AP Photo/Alessandra Tarantino
Apostolsko putovanje pape Lava biće prilika da se obrati „celom svetu“ koji u Kneževini, drugoj najmanjoj državi, posle Vatikana, je predstavljen zajednicom od preko 150 nacionalnosti.
Nadbiskup kaže da ljudi često imaju karikaturalnu sliku o Monaku, koji vide samo kao mesto luksuza, dok oblici siromaštva ostaju nevidljivi. On kaže da je za šest godina života u Monaku, gde je inače katolička religija državna vera, počeo da shvata materijalno siromaštvo, ali dodaje da postoje i drugi oblici siromaštva - usamljenost i nedostatak smisla života.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)