VRH NEMAČKE ZARATIO ZBOG UKRAJINE: Sukob Pistorijusa i Berbokove oko raketa "taurus"
NEMAČKI ministar odbrane Boris Pistorijus kritikovao je ideju britanskog ministra spoljnih poslova Dejvida Kamerona da London kupi nemačke rakete "taurus" u zamenu za britanske projektile "storm šedou", koji će biti prebačeni Ukrajini, piše Tagesšau.
Foto: Profimedia
Istovremeno, nemačka ministarka spoljnih poslova Analena Berbok dan ranije je podržala ideju svog britanskog kolege.
- Mislim da ne - odgovorio je Pistorijus na pitanje da li bi takva opcija bila pogodna za prenos oružja Ukrajini.
Kameron je u subotu u intervjuu za Zidojče cajtung rekao da je London spreman da pomogne Berlinu u rešavanju problema koji sprečavaju snabdevanje Kijeva raketama "taurus" ili da razmotri opciju kupovine nemačkih projektila i prebacivanja "storm šedou" ukrajinskim oružanim snagama.
Nemački kancelar Olaf Šolc, nakon curenja razgovora između oficira Bundesvera, koji su posebno razgovarali o napadima na Krimski most, ponovo se izjasnio protiv isporuke "taurusa" Ukrajini, jer je, prema njegovim rečima, neophodno učešće nemačkih vojnika za kontrolu njihove upotrebu.
Kancelar je ranije rekao da bi to predstavljalo kršenje crvenih linija i da bi Nemačku učinilo stranom u sukobu.
Preporučujemo
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)