BRITANCI PALI SA 3,8 TONA KOKAINA: Rekordna zaplena narkotika španske policije
ŠPANSKA policija zaplenila je 3,8 tona kokaina i razbila britansku kriminalnu grupu koja se bavila krijumčarenjem velikih količina ove droge. Uhapšeno je devet britanskih kriminalaca, navodi se u saopštenju.
Foto: Tanjug/AP
Kokain je krijumčaren u Evropu na luksuznim izletničkim brodovima, prenosi agencija "Anadolija".
Operacija je izvedena u španskoj provinciji Malagi i u Velikoj Britaniji u saradnji sa britanskom nacionalnom agencijom za borbu protiv kriminala.
Procenjuje se da zaplenjeni kokain ima uličnu vrednost od 188 miliona evra.
Policija je zaplenila i dva luksuzna izletnička broda, jedno vozilo i veliki broj mobilnih telefona, navodi se u saopštenju.
(Srna/Blic)
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (3)