SEVERNA KOREJA PRIZNALA DONJECKU NARODNU REPUBLIKU: Pušilin objavio sjajne vesti za Ruse

SEVERNA Koreja je priznala Donjecku Narodnu Republiku, izjavio je lider DNR Denis Pušilin i dodao da je to „još jedna pobeda diplomatije“ te republike.

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПРИЗНАЛА ДОЊЕЦКУ НАРОДНУ РЕПУБЛИКУ: Пушилин објавио сјајне вести за Русе

Foto: EPA/ilustracija

- Korejska Narodno-demokratska Republika je danas priznala Donjecku Narodnu Republiku. Međunarodni status Donjecke Narodne Repubike i njena državnost i dalje jačaju. To je još jedna pobeda naše diplomatije -  naveo je Pušilin u izjavi objavljenoj na Telegram kanalu.

On je dodao da će ova odluka „biti osnova za dalji razvoj odnosa i u sferi ekonomije“, kao i da će partnerstvo proširiti geografiju trgovine za preduzeća u DNR.

- Zahvalni smo narodu Severne Koreje za takvu značajnu podršku žiteljima Donbasa - naveo je Pušilin i dodao da se nada aktivnoj i plodnoj saradnji.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO: KAKO DELUJE TOS-1A - Snimak lansiranja projektila sa višecevnog bacača

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

ŠIPTARI PONIŽAVAJU SRBE NA VIDOVDAN: Upustvo terorista našem narodu kako da se ponaša u svojoj zemlji (FOTO)