"ROSIKA" U KUĆI ĐURE JAKŠIĆA: Koncert originalne ruske narodne muzike u modernom ruhu
KONCERT Lucis Art Ensemble na programu je u četvrtak, 27.februara, u Kući Đure Jakšića.
foto Promo
Ovaj ansambl je mladi kolektiv talentovanih muzičara okupljenih u Beogradu, čiji su članovi laureati raznih takmičenja i nagrada. Svako od njih ima svoj put i svoju priču i nama je veoma drago da smo u prilici da podržimo ove mlade umetnike na tom putu.
Na repertoaru je ruski folk "Rosika": kompozitorka Natalija Vysokikh iz Sankt Peterburga uzela je originalne ruske narodne pesme i obradila ih u modernim stilovima, od baroka do minimalizma. Ovo je, inače neklasični kvartet, u kojem narodni vokal (dve violine i klavir) čine jedinstven doživljaj za slušaoca, zato - kako se navodi - što ne može da odredi da li se nalazi na akademskom koncertu ili u klupskom folk okruženju.
Preporučujemo
TAMARA GRUJIĆ ZA "TV NOVOSTI": Odavno ne pišemo scenarija, to je uradio život (FOTO)
20. 03. 2026. u 12:05
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)