POKUŠAO DA SAKRIJE AUTO NAKON BEKSTVA? Detalji hapšenja vozača koji je pokosio decu na Karaburmi
LAZAR G, vozač automobila "citroen C5" koji je pokosio maloletne dečake i njihovog oca na Karaburmi pa pobegao sa lica mesta pokušao je da sakrije auto.
Foto: D. Dozet/Depositphotos
Brzom reakcijom policije automobil je pronađen parkiran samo nekoliko sati nakon jezive nesreće.
- Automobil je pronađen na jednom parkingu, moglo bi se reći sakriven, ali budnom oku policajaca to nije moglo da promakne. Ubrzo pošto je vozilo nađeno nađen je i vozač, koji je, kako se sumnja upravljajući njime izazvao tešku saobraćajnu nesreću u Ulici Marijane Gregoran - rekao je izvor upoznat sa slučajem.
On je dodao da ovaj slučaj može svima da posluži za nauk, da od odgovornosti ne može da se pobegne.
- Saobraćajnih nesreća je bilo i nažalost biće, ali osnovno je da svaki vozač makismalno vodi računa o brzini kojom se kreće, ali i da ukoliko dođe do nezgode ostane na licu mesta i pomogne - rekao je izvor.
Dečaci su u bolnici sa ozbiljnim povredama.
Mlađi dečak (4), je u Tiršovoj, operisana mu je butna kost i on se opravlja dok je teže telesne povrede zadobio njegov stariji brat (9) kome je dijanostifikovano naprsnuće lobanje. Njihov otac ima dva naprsla rebra i on nije hospitalizovan.
Podsetimo, saobraćajna nezgoda u kojoj su dvojica dečaka povređena dogodila je se u nedelju oko 20.15 sati kada je, kako se sumnja na pešačkom prelazu Lazar G. naleteo na oca koji je za ruku vodio dvojicu maloletnih sinova.
Vozač automobila marke "citroen" nakon saobraćajne nesreće napustio je lice mesta ali je nakon nekoliko sati pronađen. Nakon hapšenja, tužilaštvo će u zakonskom roku saslušati osumnjičenog Lazara G. o okolnostima izvršenja krivičnog dela "teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja i krivičnog dela Nepružanje pomoći licu povređenom u saobraćajnoj nezgodi iz, te će u odnosu na njegovu odbranu i pribavljene podatke o ranijoj osuđivanosti odlučiti da li će Prvom osnovnom sudu u Beogradu podneti predlog za određivanje pritvora prema Lazaru G.
(Kurir)
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)