NAPREDUJU SVE INDUSTRIJSKE OBLASTI: Predviđeni rast BDP nije ugrožen
U drugom kvartalu u svim industrijskim oblastima u Srbiji ostvaren je napredak, uključujući i prehrambenu koja je u prethodnom periodu bila u stagnaciji.
Foto: Tanjug/Vlada Republike Srbije/Slobodan Miljević
Izvoz se,takođe, oporavlja i beleži pozitivna kretanja, a zabeležen je i rast broja zaposlenih. Ovo je konstatovano na sednici Saveta za koordinaciju mera za rast bruto domaćeg proizvoda, kojom je predsedavala premijerka Ana Brnabić, a razmatrana je dinamika realizacije najvažnijih projekata u različitim granama privrede i industrije
Tokom aprila, kako se navodi u saopštenju, zabeležen je veliki rast industrije i prerađivačke industrije i za sada nisu detektovane opasnosti koje bi mogle značajnije da ugroze predviđeni rast BDP-a.
- Oblasti, koje su tokom 2020. godine doživele najveći pad, kao što su turizam, saobraćaj i aviosaobraćaj, počele da oživljavaju - konstatovano je na sednici. - Rezultati najvažnijih ekonomskih pokazatelja u svim privrednim oblastima su i bolji od očekivanih, a među njima prednjači sektor građevine koji je u dobrom ciklusu koji se neće zaustaviti do kraja godine.
Po završetku sednice Saveta, održana je i sednica Komisije za kapitalne projekte, kojoj takođe predsedava predsednica vlade.
Kako je istaknuto, to je mehanizam koji će pratiti napredovanje svih projekata od ideje do realizacije i to onih čija je vrednost iznad pet milona evra, a koji su deo programa "Srbija 2025".
Preporučujemo
MALI SA AMBASADORKOM FRANCUSKE: U fokusu jačanje ekonomske saradnje dve zemlje
26. 06. 2026. u 16:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)