JOŠ DANAS SUNCE, A ONDA SLEDI PROMENA: Vremenska prognoza za ponedeljak, 13. maj
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod dao je najnoviju vremensku prognozu za naredne dane.
Foto Shutterstock
VREME U SRBIJI
Iznad većeg dela zemlje pretežno sunčano, s najvišom dnevnom temperaturom od 20 do 23 stepena, dok se uveče i u toku noći očekuje umereno naoblačenje, pred jutro na zapadu i jugozapadu Srbije kiša.
U brdsko-planinskim predelima jugozapadne, južne i istočne Srbije tokom dana promenljivo oblačno, ujutro i pre podne na istoku ponegde sa kratkotrajnom kišom ili lokalnim pljuskom, posle podne postepeno razvedravanje.
Vetar slab do umeren, severni i severoistočni, na istoku istočni.
VREME U BEOGRADU
I u Beogradu pretežno sunčano uz slab severni i severoistočni vetar. Jutarnja temperatura biće od 7 do 10, a najviša oko 23 stepena. Uveče i u toku noći malo i umereno oblačno.
PROGNOZA ZA NAREDNE DANE
Prema izgledima vremena za narednih sedam dana, do ponedeljka, 20. maja, promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima. Kiša i lokalni pljuskovi sa grmljavinom u utorak i sredu mestimično se očekuju u zapadnim, južnim, centralnim i jugoistočnim, a u drugoj polovini sedmice, uz porast temperature, ponegde i u ostalim predelima.
U košavskom području će od srede duvati umeren i jak jugoistočni vetar, na jugu Banata i u donjem Podunavlju povremeno sa udarima olujne jačine.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka
Preporučujemo
RED SUNCA, RED KIŠE, A ONDA SLEDI PROMENA: Vremenska prognoza za nedelju, 12. maj
12. 05. 2024. u 01:00
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (0)