ANA BRNABIĆ: Osobe sa invaliditetom su bitan deo našeg društva i ogroman potencijal (VIDEO)

Novosti online

01. 12. 2022. u 15:22

PREMIJERKA Srbije danas je prisustvovala početku upotrebe aplikacije za gluve i nagluve osobe.

АНА БРНАБИЋ: Особе са инвалидитетом су битан део нашег друштва и огроман потенцијал (ВИДЕО)

Foto Printskrin instagram/anabrnabic

Ona je na svom Instagram nalogu napisala:

Neizmerno sam srećna što je danas 14.000 naših građana koji koriste srpski znakovni jezik dobilo aplikaciju „SOS za gluve“, koja olakšava povezivanje gluvih osoba sa hitnim službama, lekarima, državnim institucijama, sudovima, opštinama, ali i njihovim porodicama, prijateljima i poslodavcima. Nema uspešne države i dobrog i kvalitetnog društva ukoliko nemamo inkluzivno društvo, i ukoliko se svako od nas ne bori za takvo društvo.

Osobe sa ivaliditetom su bitan deo našeg društva i ogroman potencijal Srbije. Inkluzija za nas nije samo društvena vrednost koja se odnosi na uključivanje svih naših sugrađana u društvene tokove, već i zajednički rad na samim rešenjima. Ovo je samo početak!

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (0)

MOLITVA IZ HILANDARA: Vučiću, izdrži iskušenja i pritiske