VELIKA ŠTETA NAKON POPLAVA, SREĆOM BEZ ŽRTAVA: U Gornjem Milanovcu poplavljeno 15 domaćinstava
TOKOM obilnih padavina na teritoriji opštine Gornji Milanovac poplavljeno je oko 15 domaćinstava, a dva mosta su potpuno urušena, dok je treći delimično oštećen, izjavio je predsednik te opštine Dejan Kovačević.
Bogdanica, Foto Privatna arhiva
On je za Tanjug naveo da su sve ekipe javnog komunalnog preduzeća za izgradnju već od juče na terenu i da rade na sanaciji štete.
- Oko 15 domaćinstava je poplavljeno, a tokom noći 12. juna imali smo evakuaciju iz dva domaćinstva - rekao je Kovačević.
Zahvalio je Sektoru za vanredne situacije MUP-a Srbije i vatrogasnim jedinicama u Gornjem Milanovcu i Čačku koji su, dodao je, pravovremeno reagovali i uspeli da evakuišu starije stanovnike iz poplavljenih domaćinstava.
- Nismo imali ljudskih žrtava, ali je pričinjena velika šteta. Za sada ne možemo tačno proceniti kolika je šteta u pitanju, ali naše ekipe su na terenu i obilaziće sva poplavljena domaćinstva - rekao je Kovačević.
Dodao je da ima štete na objektima, kao i da je uginulo dosta domaćih životinja.
BONUS VIDEO - OBILNE PADAVINE U KRALjEVU: Nivo Ibra u porastu
Preporučujemo
POLA SRBIJE POD VODOM: Meteorolog otkirva prete li nam poplave iz 2014. godine
11. 06. 2022. u 14:37
POSTAVILI SMO BOMBE PO CELOM BEOGRADU: Redakciji Novosti stigao zastrašujući mejl (FOTO)
13. 06. 2022. u 12:44
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Kardiohirurg upozorio: Ova hrana gora je za vaše zdravlje od pušenja i skraćuje vam život"
KARDIOVASKULARNI hirurg sa više od 25 godina iskustva, koji je i sam preživeo srčani udar, izdao je ozbiljno upozorenje o svakodnevnim namirnicama. Ističe kako je ultraprerađena hrana jedan od vodećih uzroka preuranjene smrti, opasnija čak i od duvana.
05. 05. 2026. u 14:46
Komentari (0)