KON NAJAVLJUJE NOVI TALAS KORONE: Epidemiolog otkrio šta predstavlja veliki rizik za nevakcinisane
EPIDEMIOLOG Predrag Kon ocenio je danas da će ponovni porast zaraženih od korona virusa biti posle Nove godine po julijanskom kalendaru, odnosno u drugoj polovini januara.
Foto: Printscreen/Pink
Kon je na apelovao na građane Srbije da, ukoliko nisu vakcinisani, izbegavaju masovna okupljanja za praznike, jer je rizik veliki.
- Očekuje se da (novi talas korone) bude za zimu, jer je lakše prenošenje zbog hladnog vremena, ali kod nas se već uočava usporavanje širenja virusa - kazao je on i dodao da je, ipak, to "lažna slika".
Kada je reč o omikron soju korona virusa, potrebno je primiti treću dozu, jer efikasnost vakcine opada ako je osoba vakcinisana samo sa dve doze.
- Kod omikrona se vidi da efikasnost vakcinacije sa dve doze pada, pala je ispod 40 odsto, a sa trećom raste i do 75 odsto. To su prvi podaci iz Izraela, gde je omikron zastupljen u populaciji - kazao je epidemiolog, piše Pink.rs.
BONUS VIDEO: "NOVOSTI" U KRUŠEVAČKOJ KOVID-BOLNICI: Za godinu dana brinuli o 6.000 pacijenata
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"STRUKA PROTIV DOČEKA NOVE GODINE" Predložili način kako bi se sprečilo eksplozivno širenje virusa
17. 12. 2021. u 13:46 >> 14:01
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)