Snažno nevreme i pijavica u Istri pričinili štetu (VIDEO)

Tanjug

09. 09. 2019. u 12:55

U Rovinju je od ponoći palo čak 68 mm nove kiše, a u Poreču je palo 50 mm kiše

Снажно невреме и пијавица у Истри причинили штету (ВИДЕО)

Print screen Youtube

Vrlo nestabilno vreme uz česte grmljavinske pljuskove i pijavice sa gradom pogodilo je severno hrvatsko primorje, posebno Rovinj i Poreč, i, prema prvim procenama, načinilo znatnu štetu.

U kampu Mon Perin zabeležena je i tzv. pijavica, koja je takođe pričinila materijalnu štetu, prenosi Hina.

PROČITAJTE JOŠ -OKONČANA POTRAGA NA PROKLETIJAMA: Spasena četvorica Izraelaca

U Rovinju je od ponoći palo čak 68 mm nove kiše, a u Poreču je palo 50 mm kiše.

"Istarski vatrogasci su samo tokom nedelje uveče i u noći na ponedeljak imali četrdesetak intervencija, a najozbiljnije je bilo na području Rovinja, gde su vatrogasci i komunalne službe, te dežurne ekipe HEP-a intervenisali tridesetak puta, uglavnom zbog srušenih stabala i granja, te ispumpavanja vode iz prostorija", saopštili su iz vatrogasne službe.





Vatrogasci su morali da intervenišu i u auto-kampu Polaris gde su spasili jednu osobu iz kampera, koja je na sreću prošla bez ozleda.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije