Milan Karadžić: Slađi život od Gorčila
06. 11. 2016. u 08:07
O TV seriji "Gorčilo" i još o nekim njegovim umetničkim radovima, razgovaramo sa rediteljem Milanom Karadžićem
Milan Karadžić
UHVATI tako čoveka neka gorčina, pa mu stoji u grlu, i ne popušta. Tu se, između ostalih, nađe "Gorčilo" da nas razgali i opusti ovu opštu situaciju koja nas snađe.
O TV seriji "Gorčilo" i još o nekim njegovim umetničkim radovima, razgovaramo sa rediteljem Milanom Karadžićem.
* Zašto ljudi vole da gledaju ovu seriju?
- Mislim da je Gorčilo lik jako blizak gledaocima. Imaju ga svuda oko sebe, u porodici, u komšiluku... Prepun je mana, ali i vrlina. To je jedan naš čovek koji pokušava da uhvati život i to radi na jedan žovijalan i duhovit način. Život na kraju uvek pobeđuje.
* Specifičan crnogorski humor uvek upali na ovim prostorima?
- To je humor sa crnogorskih brda. Sličnog humora ima i na Zlatiboru, Staroj planini... To su ljudi iz planinskih krajeva. Jeste da je crnogorski humor specifičan, ali Crnogorci znaju i da se smeju svojim manama.
* Da li smeh može da bude lek za gorku stvarnost?
- Humor je ono što i Gorčila čini lekovitim za ovu gorčinu. Narod je uvek željan smeha, naročito kad su krizna vremena.
* Kako "upariti" emocije i smeh?
- Smeh je uvek jači i kvalitetniji kad je emotivniji. Kvalitetan humor se dobija u sudaru sa dramskim i emotivnim.
* Zatekli smo vas u montaži novog filma?
- Film se zove "Biser Bojane". To je priča sa Ade Bojane i skoro 90 odsto radnja se odvija na velikoj plaži. Biće to priča prepuna jakih emocija, ali i dobrog humora. Premijeru očekujem krajem ili početkom februara.
* U filmu igra i vaš brat Mima. Da li na snimanju "zapenite" jedan na drugog?
- Naravno, "zapenimo" jedan na drugog vrlo često. Ali, moramo i da funkcionišemo. Mislim da smo dobar tandem.
* Šta vam je još obeležilo proteklu nedelju?
- Zbog velike gledanosti serije "Komšije", koja je nedavno reprizirana, od RTS-a dobili smo ponudu da radimo njen nastavak. Snimanje će početi početkom iduće godine i trajaće oko tri meseca.
* Niste zanemarili ni pozorište?
- Radio sam komad "Majstori, majstori" koji i dalje uspešno traje. U "Bošku Buhi" bi trebalo da radim "Sumnjivo lice". Na proleće ćemo ovaj komad, zajedno sa Irenom Popović, raditi i kao mjuzikl. Ova komedija pripada i dečjem pozorištu, jer je deo obavezne školske lektire. Dakle, opet Nušić i opet humor.