ZA INKLUZIJU I KVALITETNIJI ŽIVOT: Novi Sad obeležio Međunarodni dan osoba s invaliditetom
U NOVOM Sadu je ove godine izdvojeno 267,5 miliona dinara za ostvarivanje niza socijalnih programa poput unapređenja socijalne zaštite, podrške osobama sa invaliditetom za samostalan život i naknade troškova za uslugu personalne asistencije, izjavila je danas članica Gradskog veća Sonja Radaković na svečanosti kojom je obeležen Međunarodni dan osoba sa invaliditetom.
Pres služba Grada
- Grad preko Uprave za sport i omladinu takođe ulaže i u sportske klubove za osobe sa invaliditetom, pa je u ovoj godini za tu namenu iz budžeta izdvojeno 10,5 miliona dinara – navela je ona i dodala da je u školi ŠOSO „Milan Petrović“ sredstvima Grada opremljena senzorna soba koja korisnicima omogućuje da razvijaju socijalne, psihološke i fizičke funkcije i veštine kako bi se u što većoj meri osposobili za samostalan život.
Sonja Radaković je naglasila da Grad neprestano ulaže napore radi unapređenja kvalitet života osoba sa invaliditetom i omogućavanja njihove potpune inkluzije u društvo.
- U okviru resorne uprave obezbeđujemo niz prava i usluga, prema opredeljenim prioritetima i za osobe sa invaliditetom, a posebno za decu i mlade sa smetnjama u razvoju.
Ona je takođe istakla da se kontinuirano radi na uklanjanju fizičkih barijera i postavljanju rampi za olakšan pristup zdravstvenim, obrazovnim, kulturnim i drugim javnim objektima i inistutucijama.
Preporučujemo
PROLEĆNO UREĐENjE GRADA: Smederevsko komunalno preduzeće u akciji sadnje cveća
13. 03. 2026. u 12:24
OSLONAC NAŠOJ PRIVREDI: Sastanak direktora NSZ sa kraljevačkim čelnicima i privrednicima
13. 03. 2026. u 11:04
BRIGA O NAJMLAĐIMA: U Požarevcu u planu izgradnja četiri dečja igrališta
13. 03. 2026. u 10:31
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)