UREĐUJU PUT DO ULJMANSKIH VINOGRADA: Rekonstrukcija najstrmije deonice od dva kilometra
ATARSKI put koji vodi do vikend-naselja Uljmanski vinogradi, kod vršačkog sela Uljma, biće rekonstruisan udruženim sredstvima lokalne samouprave i Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu.
J.J.Baljak
Predviđeno je da se uredi dva kilometra najstrmije deonice, čime će biti rešen višedecenijski problem njenog urušavanja usled većih kiša.
Vrednost radova, koji treba da budu realizovani do decembra, je 23,6 miliona dinara, od čega je pokrajinski sekretarijat izdvojio 13 miliona.
Na taj način će poljoprivrednicima biti olakšan pristup njivama, voćnjacima i vinogradima, koji se prostiru na oko 800 hektara.
Takođe, ojačaće se i turistički potencijal tog vikend-naselja i Deliblatske peščare.
Preporučujemo
ZABRANA SAOBRAĆAJA U DELU NOVOG SADA: Do 15. avgusta radovi na Beogradskom keju
27. 03. 2026. u 15:04
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)