VTA LISTA: Napredak srpskih teniserki

Olja Mrkić

05. 04. 2021. u 10:35

SRPSKA teniserka Nina Stojanović na najnovijoj WTA listi napredovala je za 10 pozicijia i od danas je 85. teniserka sveta sa 949 bodova.

ВТА ЛИСТА:  Напредак српских тенисерки

Foto arhiva VN

Napredak je ostvarila i Olga Danilović, koja je za dve pozicije bolje rangirana u odnosu na prethodnu listu i sada je 158. teniserka sveta, a Natalija Kosić se popela tri mesta naviše i od danas je 199. na WTA listi.

Na čelu WTA liste i dalje je Australijanka Ešli Barti sa 9.186 bodova, a slede je Japanka Naomi Osaka, Simona Halep iz Rumunije, Amerikanka Sofija Kenin i Ukrajinika Elina Svitolina.

Kanadska teniserka Bjanka Andresku od danas je šesta igračica sveta, pošto je popravila plasman za tri poziicije, a Arina Zabalenka je napredovala za jedno mesto i sada je sedma u poretku.

Serena Vilijams je pala na osmu poziciju, Karolina Pliškova nazadovala je za tri mesta i drži 9. mesto, a u Top 10 je Kiki Bertens iz Holandije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NIJE TAČNO! Dejan Stanković uputio oštar demantij povodom neistinitih i tendencioznih tvrdnji!

"NIJE TAČNO!" Dejan Stanković uputio oštar demantij povodom neistinitih i tendencioznih tvrdnji!

Povodom neistinitih i tendencioznih tvrdnji nekih medija da je trener fudbalskog kluba Crvena Zvezda Dejan Stanković pružio podršku "dojučerašnjem selektoru vaterpolo reprezentacije Srbije Urošu Stevanoviću i reprezentativcima koji su odlučili da ne igraju za nacionalni tim dok je Slobodan Soro predsednik Vaterpolo saveza Srbije", agencija Tanjug obratila se našem proslavljenom fudbaleru i treneru Dejanu Stankoviću i direktoru VK Radnički Kragujevac Jugoslavu Vasoviću.

19. 05. 2026. u 14:50

Komentari (0)

U Laser Medu briga o prostati je u sigurnim rukama