NAVIJAČI MEKLARENA SLAVE: Mlada zvezda ostaje u bojama papaje
JOŠ jedna velika objava i važan potpis u Formuli 1. Navijači Meklarena mu da odahnu, jer je tim saopštio da se Lando Noris obavezao na dugogodišnju saradnju sa ekipom, pošto mu je prethodni isticao krajem 2025. godine. Time su ugašene spekulacije da će mladi 24-godišnji Britanac preći u Red Bul o čemu se najviše šuškalo u poslednjem periodu.
FOTO: EPA
- Sjajno je ostati u bojama papaje. Odrastao sam i stasao u Meklarenu, ovaj tim je za mene poput porodice. Naša avantura zasad je bila puna uspona i padova, ali je prošla sezona pokazala strast da se tim takmiči u gornjem domu Formule 1 - rekao je Noris koji je deo Meklarena od 2017, u njihovom juniorskom programu.
Zadovoljstvo zbog obavljenog posla nije krio ni izvršni direktor Meklarena Zek Braun.
- Presrećan sam, jer ćemo sarađivati još mnogo godina. Lando je bio impresivan u poslednjih šest godina. Prošle sezone Noris je imao glavnu ulogu u našem preobražaju u drugom delu, ovo je samo početak siguran sam da ćemo se u budućnosti boriti za trijumfe i podijume zajedno - naglasio je Braun.
Inače, Noris zasad nema ni jednu pobedu u F1, a šampionatu je debitovao 2019. Smatra se budućnom zvezdom "najbržeg karavana na svetu" uz sada već trostrukog prvaka Maksa Ferštapena, Šarla Leklera i Džordža Rasela. Timski kolega biće mu kao i lane Australijanac Oskar Pjastri.
Meklaren će novi bolid za novu sezonu otkriti 14. feburara, a prvenstvo počinje 2. marta za VN Bahreina.
Preporučujemo
ENGLEZI U VELIKOM ŠOKU! Evo šta su doživeli pred meč sa Meksikom na Svetskom prvenstvu
04. 07. 2026. u 13:26
PETROVIĆ PIKIRAO PRVO POJAČANjE PARTIZANU: Dolazi Brazilac od 2.000.000 evra
04. 07. 2026. u 12:46
BOMBA U PANČEVU! Železničar doveo fudbalera Đenove, obeštećenje 500.000 evra
04. 07. 2026. u 12:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
SENEGAL SE "SAMOUBIO" NA SVETSKOM PRVENSTVU! Belgija nadoknadila dva gola zasotatka, pa u nadoknadi drugog produžetka izborila osminu finala
Fudbaleri Belgije nestvarnim preokretom pobedili su Senegal u šesnaestini finala Mundijala (3:2) i obezbedili meč protiv pobednika meča SAD - Bosna i Hercegovina.
01. 07. 2026. u 22:00
HRVATI PRIZNALI: "Zašto su nam opravdano poništili gol za 2:2"
HRVATSKA reprezentacija je ispala sa Svetskog prvenstva. Izgubili su od Portugala 2:1 u osmini finala Svetskog prvenstva i završili svoj nastup, dok će Kristijano Ronaldo i drugovi u osmini finala jurišati na komšijsku Španiju.
03. 07. 2026. u 17:09
Komentari (0)