VELIKI KORAK KA PLEJ-OFU: Fenerbahče ubedljiv protiv Virtusa

Tanjug

25. 01. 2024. u 22:32

KOŠARKAŠI Fenerbahčea pobedili su ovog petka Virtus u Istanbulu rezultatom 88:75 (21:25, 31:22, 19:9, 17:19) u meču 23. kola Evrolige i načini su važan korak ka plej-ofu.

ВЕЛИКИ КОРАК КА ПЛЕЈ-ОФУ: Фенербахче убедљив против Виртуса

Početkom druge deonice, iako desetkovan izostancima važnih igrača, Virtus je imao maksimalnih plus devet (21:30), ali je na poluvremenu ipak vodio domaćin (52:47).

Sredinom treće deonice Fenerbahče je stekao dvocifrenu prednost, a da će pobediti bilo je jasno kad je poveo 71:53 u 28. minutu. Sve što su gosti uspeli je da smanje na minus osam početkom četvrte četvrtine (65:73), ali je tim Šarunasa Jasikevičijusa odbio taj napad i poveo 79:67 četiri minuta pre kraja.

U igri gostiju osećao se izostanak povređenih Ognjena Dobrića i Tornikea Šengelije, kao i Marka Belinelija koji je dobio ćerku pa je ostao u Bolonji.

Domaće je ka pobedi predvodio Džonatan Motli sa 23 poena, Skoti Vilbekin je dao 15, a Marko Gudurić 10. Ife Lundberg je bio najefikasniji u Virtusu sa 17 poena, Avudu Abas je dao 12, a Danijel Haket i Ajzea Kordinije po 11.

Tim iz Istanbula sad ima učinak 14-9, a Virtus 15-8. Ukoliko dva kluba završe ligaški deo sa istim učinkom, Fenerbahče će biti bolji u međusobnom učinku, jer je u Bolonji u novembru poražen rezultatom 79:87.

BONUS VIDEO: BONUS VIDEO: Top 10 najboljih poentera u NBA