DERBI KOLA PRIPAO JUNAJTEDU: Sjajni Fernandeš predvodio "crvene đavole" do pobede, prvenac Kavanija (VIDEO)

07. 11. 2020. u 15:53

FUDBALERI Mančester junajteda prekinuli su lošu seriju i upisali važnu pobedu, pošto su slavili protiv Evertona u gostima sa 1:3 u 8. kolu Premijer lige.

ДЕРБИ КОЛА ПРИПАО ЈУНАЈТЕДУ: Сјајни Фернандеш предводио црвене ђаволе до победе, првенац Каванија (ВИДЕО)

Drmala se klupa Olea Gunara Solskjera, ali je Norvežanin ovim važnim trijumfom kupio dodatni mir. "Karaleme" su igrale u sjajnoj formi, ali su "crveni đavoli" odigrali dobru utakmicu i upisali važna tri boda.

Kako je počeo sve išlo ka tome da će Junajted ponovo razočarati svoje navijače. Everton je poveo u 19. minutu pogotkom Bernarda. Usledio je potom blic-krig gostiju. U razmaku od sedam minuta Bruno Fernandeš je postigao dva pogotka. Prvi je dao glavom posle centaršuta Luka Šoa.

Potom je on želeo da asistira Markusu Rašfordu. Napadač gostiju nije uspeo glavom da zakači loptu, ali je ispalo dobro za "crvene đavole". Lopta se od stative odbila u gol domaćih.

Pokušao je Everton u nastavku susreta da izbegne poraz, ali umesto toga tima Karla Anćelotija je primio treći gol.

Prvenac u dresu Junajteda upisao je Edinson Kavani. Urugvajac je pokazao sjajan golgeterski njuh. Ispratio je akciju koju je kreirao Fernandeš, uposlio ga je vezista, a ovaj lako savladao Džordana Pikforda.

Posle ove pobede Everton se nalazi na petom mestu sa 13 bodova, dok je Junajted 13. sa 10.