ITALIJA OD DANAS BEZ CRVENIH KORONA ZONA: Više ne postoje visoko rizične crvene zone
USLED povoljnije situacije sa korona-virusom u Italiji, veći deo ove zemlje od danas je u žutoj zoni (umerenog rizika), osim Sicilije, Sardinije i Doline Aosta koje su u narandžastoj zoni.
Foto: Tanjug/AP
Više ne postoje visoko rizične crvene zone u kojima je kretanje bilo ograničeno i u kojima većina prodavnica nije radila.
U žutim zonama mere ograničenja zbog koronavirusa su manje stroga i u njima je dozvoljen rad svim prodavnicama, a barovi i restorani mogu da usluže goste u baštama na otvorenom.
U narandžastim zonama ugostiteljske radnje mogu samo da spreme hranu za poneti i da se bave kućnom dostavom, dok bioskopi i pozorišta, na primer, moraju da budu zatvoreni.
Ministarstvo zdravlja Italije saopštilo je u nedelju da je u poslednjih 24 časa registrovano 139 smrtnih slučajeva povezanih sa Kovidom-19, što je najniži broj od 25. oktobra.
Preporučujemo
TUSK ZAKUKAO: Poljska se sprema za sve scenarije zbog navodne ruske pretnje
03. 07. 2026. u 20:26
ZELENSKI SE LEPO PROVODI U SVOM SVETU: Uskoro ćemo premašiti Rusiju u proizvodnji oružja
03. 07. 2026. u 19:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SRBIJA JE POČASNI GOST U PARIZU" Milanović pobesneo: Oni nisu ni u EU, ni u NATO, ni u Koaliciji voljnih
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas da Srbija ima ulogu počasnog gosta na vojnom defileu u Parizu povodom Dana Bastilje, a da je Hrvatska počašćena što su je tamo pozvali.
03. 07. 2026. u 15:08
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)