SUSPENDOVAN GLAVNI SAVETNIK MINISTRA ODBRANE SAD: Zbog curenja podataka
JEDAN od glavnih savetnika američkog ministra odbrane Pita Hegseta, Den Koldvel, suspendovan je danas iz Pentagona nakon što je tokom istrage o curenju podataka iz Ministarstva odbrane utvrđeno da je bio u to umešan, rekao je neimenovani američki zvaničnik za Rojters.
Foto: Profimedia
Zvaničnik je rekao da je Koldvel poslat na prinudno odsustvo zbog "neovlašćenog otkrivanja" podataka.
-Istraga je u toku, naveo je zvaničnik.
Kancelarija generalnog inspektora Pentagona saopštila je da otvara istragu o korišćenju komercijalne aplikacije za slanje poruka Signal preko koje je Hegset izneo detalje američkih napada na jemenske pobunjenike Hute 15. marta.
Kancelarija je navela da će ispitati da li je to što je Hegset koristio Signal u skladu sa smernicama Ministarstva odbrane, kao i da li su dostavljene informacije bile poverljive.
Hegset je više puta rekao da u četu nisu iznete poverljive informacije, iako je naveo tačno vreme pokretanje američkih vazdušnih napada i neke detalje o akciji koji se smatraju strogo čuvanim tajnama uoči iznenadne vojne operacije kao što je bila ona u Jemenu.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Preporučujemo
NAJMODERNIJI AMERIČKI RAZARAČ STIGAO DO PACIFIKA: Odnosi Kine i SAD napeti zbog carina
15. 04. 2025. u 17:25
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)