IRAČKA VOJSKA SOPŠTILA: Granica sa Sirijom potpuno osigurana
IRAČKA vojska saopštila je danas da je granica te zemlje sa Sirijom potpuno osigurana nakon svrgavanja režima Bašara al-Asada, prenela je Anadolija.
Foto: Printscreen
Državna novinska agencija INA prenela je da je načelnik Generalštaba, general-pukovnik Abdul-Amir Jarala, rekao da je iračka granica sa Sirijom osigurana.
Dodao je da je granično područje pojačano odbrambenom linijom vojske i provladinih Snaga narodne mobilizacije (PMF), takođe poznatih kao Hašd Al-Šabi.
Najviši vojni zvaničnik rekao je da nisu zabeleženi problemi između iračkih trupa i snaga na sirijskoj strani granice.
Bašar al-Asad, sirijski lider skoro 25 godina, otišao je u Rusiju nakon što su opozicione pobunjeničke grupe preuzele kontrolu nad glavnim sirijskim gradom Damaskom u nedelju.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Tramp šalje Madura u logor Gvantanamo, preti mu smrna kazna; Rodriges prkosi Trampu (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 20:51
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)