"EKSTREMNA AKCIJA IZRAELA KOJA BI IMALA POSLEDICE" : Espen Bart Eide o sastansku sa zvaničnicima izraelske ambasade
PREMA saopštenju, Norveška je pozvala zvaničnika izraelske ambasade u znak protesta zbog odluke Izraela da ukine diplomatski status norveških izaslanika pri Palestinskim vlastima.
Foto: Printscreen
-Pozvao sam predstavnicu Izraela u Norvešku i sastao se sa njom u ministarstvu spoljnih poslova u znak protesta protiv ove odluke.- rekao je ministar spoljnih poslova Espen Bart Eide na konferenciji za novinare.
Da podsetimo, izraelsko ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da ukida diplomatski status „osam norveških diplomata“.
Kac je naveo nedavno priznavanje palestinske države od strane Norveške i njenu podršku nerešenom predmetu Međunarodnog krivičnog suda u kome su izraelski lideri umešani u navodne ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
-Sve vreme smo očekivali da će možda doći do reakcija na stav koji smo izabrali (o priznanju palestinske države) ali smo iznenađeni što su to izabrali, a posebno sada- rekao je Bart Eide novinarima.
-Tokom mog sastanka sa izraelskim predstavnikom tražio sam objašnjenje - rekao je on, dodajući da ona „nije bila u mogućnosti da ga pruži na licu mesta“.
U ranijem saopštenju, Bart Eide je nazvao izraelsku odluku „ekstremnom akcijom“ koja bi „imala posledice“.
-Norveška vlada sada procenjuje koje ćemo druge mere preduzeti- rekao je on novinarima.
-Norveška jeste i uvek će biti prijatelj Izraela i izraelskog naroda- rekao je Eide u saopštenju.
-U isto vreme, Norveška je jasno izrazila svoje kritike okupacije palestinskih teritorija, načina na koji se vodio rat u Gazi i patnjama koje je to izazvalo palestinskom civilnom stanovništvu- nastavio je Eide.
BONUS VIDEO:
AUSTRALIJSKA VOJNA VEŽBA: Preko 140 aviona učestvuje
Preporučujemo
IZRAEL DRONOM NAPAO JUŽNI LIBAN: Najmanje dve osobe ubijene, ima i povređenih
29. 07. 2024. u 12:35
HUMANITARNA ZONA NIJE BEZBEDNA: Izraelska vojska naredila evakuaciju prepunog dela Gaze
27. 07. 2024. u 11:36
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)