MICOTAKIS: U Grčkoj će porasti minimalna plata i penzije
GRČKI premijer Kirijakos Micotakis izjavio je danas da će minimalna plata u Grčkoj ponovo porasti sledeće godine.
Foto AP
On je, takođe, rekao i da će penzije porasti po prvi put od izbijanja finansijske krize pre više od decenije.
- Posle mnogo godina, penzije će porasti za 1,5 miliona penzionera - rekao je Micotakis tokom godišnjeg govora o ekonomskoj politici u Solunu, preneo je Rojters.
On je rekao da će porast penzija biti indeksiran rastom BDP-a i inflacijom.
Minimalna zarada koju je vlada podigla na 713 evra pre mesec dana, ponovo će porasti u maju, dodao je Micotakos, ne navodeći koliko će ona iznositi.
Njegova vlada će, takođe, ukinuti takozvani namet solidarnosti za radnike u privatnom i javnom sektoru, što je nasleđe višegodišnje dužničke krize u Grčkoj, kazao je on.
Micotakis je, takođe, obećao dodatno finansiranje kako bi ublažio uticaj energetske krize i rastuće inflacije na domaćinstva u zemlji.
Oko 1,3 miliona domaćinstava imaće pravo na veću novčanu pomoć za grejanje tokom zime, dok će se onima koji se umesto na gas ili struju greju na naftu ili druga goriva ta pomoć udvostručiti, dodao je on.
Sve mere koje je najavio za ovu i sledeću godinu iznosiće ukupno 5,5 milijardi evra, naglasio je Micotakis.
BONUS VIDEO:
POMRAČENjE U BERLINU: Bez ambijentalnog osvetljenja zbog štednje
Preporučujemo
BRITANCI SE DIVE PUTINU: Rusija pobedila Evropu po pitanju snabdevanja gasom i naftom
10. 09. 2022. u 18:58
JELENA ĐOKOVIĆ U KREVETU: Sve belo - i spavaćica i posteljina (FOTO)
10. 09. 2022. u 11:02
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SNIMCI VELIKOG NAPADA NA KIJEV: NATO članica hitno digla avione, Rusi zasuli prestonicu raketama i dronovima (VIDEO)
RUSIJA je tokom noći 6. jula pokrenula talase raketa i dronova ka Kijevu i okolnom regionu, pri čemu je poginulo najmanje 10 ljudi, a najmanje 56 je povređeno, samo nekoliko sati nakon što je predsednik Volodimir Zelenski upozorio na još jedan veliki napad na prestonicu.
06. 07. 2026. u 07:49
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)