LIDER VMRO-DPMNE OPTUŽUJE SOFIJU: Cilj Bugarske je asimilacija ili bugarizacija Severne Makedonije
LIDER najuticajnije opozicione VMRO-DPMNE Hristijan Mickoski izjavio je danas da je cilj Bugarske asimilacija ili bugarizacija Severne Makedonije i makedonskog naroda pre ulaska u Evropsku uniju.
Foto: Youtube printscreen/ LIVEMACEDONIA24
Mickoski je reagovao na izjavu premijera Bugarske Kirila Petkova da će Severna Makedonija najranije za 10 godina postati članica Evropske unije.
On je rekao da bi bugarski veto mogao biti ukinut ako Makedonija počne pregovore o članstvu i traži ulazak Bugara u Ustav kroz poglavlja, za šta će garant biti Evropska unija.
„Pa ako pažljivo pročitate izjavu Kirila Petkova, videćete da ono što on već mesecima priča, mi iz VMRO-DPMNE i ja lično govorimo, a to je da su naši problemi bilateralni, odnosno da zvanična Sofija traži pregovarački okvir, što znači da ćemo se „ili asimilirati ili bugarizovati i ući u Evropsku uniju kao takvu, ili za nas neće biti Evropske unije, uprkos činjenici da će biti održana prva međuvladina konferencija“, rekao je Mickoski.
On je uveren da države članice EU to neće dozvoliti jer su te iste zemlje mnogo puta u prošlosti isticale da su bilateralni problemi samo bilateralni i da ne mogu biti multilateralni, odnosno problemi država članica EU, prenela je skopska TV21.
BONUS VIDEO: Atos, planinski venac na istoimenom poluostrvu, oduvek se smatrao svetom planinom
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
SEVERNA MAKEDONIJA PROTERALA JOŠ ŠEST RUSKIH DIPLOMATA: Zaharova najavila odgovor Rusije
15. 04. 2022. u 14:10
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (2)