SVE BOLNICE OSTAJU U KOVID REŽIMU: Lončar - Lakše dišemo, imamo više otpusta nego prijema, ali to nije dovoljno

BOLNICE u Srbiji trenutno su više od 80 odsto popunjene, pa se još uvek ne razmišlja o prelasku neke kovid bolnice u nonkovid režim, izjavio je danas ministar zdravlja Zlatibor Lončar.

СВЕ БОЛНИЦЕ ОСТАЈУ У КОВИД РЕЖИМУ: Лончар - Лакше дишемо, имамо више отпуста него пријема, али то није довољно

Foto Tanjug

- Lakše dišemo, imamo više otpusta nego prijema, ali imamo toliki broj pacijenata da nismo u stanju da bilo koju kovid bolnicu zatvorimo - rekao je Lončar novinarima nakon sastanka sa predstavnicima studentskih organizacija.

On je istakao da će pridržavanje mera u borbi protiv epidemije kovida-19, kao i dovoljan broj vakcinisanih, rasteretiti bolnice, posebno one za zbrinjavanje hitnih slučajeva.

- Da odatle pacijente premestimo u bolnicu u Batajnici ili u Kruševcu, a da njih što pre oslobodimo da mogu da se vrate u nonkovid režim rada, ali samo pod uslovom da pada broj obolelih - poručio je Lončar.

On je sa studentima u Palati Srbija razgovarao o procesu vakcinacije, dilemama koje imaju, bezbednosti vakcina...

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Kako je Kalenić pijaca izabrana među najlepše na svetu?