KUĆNI LJUBIMAC "ČUVAR" SRCA: Istraživanje pokazalo da imati psa znači manji rizik od prevremene smrti
ISTRAŽIVANjE sprovedemo u Švedskoj na 3,4 milona ljudi pokazalo je da imati psa znači manji rizik od prevremene smrti zbog kardiovaskularnih bolesti.
Foto Shutterstock
Istraživači su proučavali muškarce i žene u dobi od 40 do 80 godina i sledili njihove zdravstvene podatke otprilike desetak godina.
Studija je otkrila da je za ljude koji su živeli sami posedovanje psa bilo oblik socijalne podrške i povećavalo je fizičku aktivnost, što je smanjilo rizik od preuranjene smrti uopšte za 33 odsto, a rizik od kardiovaskularne smrti za 36 procenata, u poređenju sa onima koji nisu posedovali kućnog ljubimca.
Ranija istraživanja su pokazala da kućni ljubimci - pas ili mačka jačaju imunitet kod dece.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
OSIM UKUSNE GRICKALICE DOBRO ZA ZDRAVLjE: 30 grama semenki ublažava artritis
23. 12. 2021. u 11:11
VEŽBAJTE TRI PUTA NEDELjNO: Evo kako da vaše telo bude zategnuto "kao struna"
20. 12. 2021. u 16:19
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)